szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Rosyjska sztuka na Art Paris Art Fair

05.03.2013

Magazyn

Targi Art Paris Art Fair są jedną z wyjątkowych okazji, by przyjrzeć się wystawom czołowych światowych galerii. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie współczesna sztuka rosyjska.

Patrząc na sztukę współczesną przez pryzmat związków Rosji z Paryżem, wybór ten nie może dziwić – stolica Francji od wielu lat uważana jest za jeden z głównych ośrodków przychylnych sztuce rosyjskiej. Wybór jej na temat przewodni tegorocznej edycji jest więc ukłonem w stronę rosyjskich artystów oraz galerii. Tegoroczna edycja Art Paris Art Fair targów odbywa się na przełomie marca i kwietnia w hali wystawowej Paris Grand Palais.

Pomiędzy 28 marca a 1 kwietnia pod kopułą legendarnej hali część swoich zbiorów wystawi 144 galerii z 20 krajów. W tym roku, organizatorzy postanowi otworzyć swoje targi na rynek Europy Wschodniej oraz Rosji, zapraszając większą niż zwyczajowo, liczbę galerii z tamtego regionu. Za ich wybór odpowiada komitet, złożony z sześciu właścicieli renomowanych galerii: Ceysson Bernard, Ernst Hilger, Catherine Issert, Priska Pasquer, Barbara Polla oraz Bernard Zürcher.

Komitet oraz organizatorzy Art Paris Art Fair postanowili docenić sztukę rosyjską również za jej szybki rozwój na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Zwiększone zainteresowanie Rosjan sztuką spotkało się z powstaniem na początku XXI wieku wielu galerii, które szybko rozpoczęły współpracę z zagranicznymi ośrodkami sztuki – głównie w Londynie i Paryżu, prezentując unikatowe i świeżę spojrzenie na sztukę współczesną.

Celem organizatorów paryskich targów jest przybliżenie różnorodności tego nurtu. Zwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się zbiorom jedenastu rosyjskich i dwudziestu europejskich galerii, skupiających się tylko i wyłącznie na sztuce z największego kraju na świecie. Podczas pięciu dni wystawy zaprezentowane zostaną prace 87 rosyjskich artystów, z których aż połowa to rozwijający się twórcy poniżej 45 roku życia.

Targi będą okazją do tego by przyjrzeć się dziełom kilku wyjątkowych artystów. Moskiewska galeria Heritage zapozna oglądających z pracami Borisa Grigorieva, którego wartość dzieł wzrasta nieprzerwanie od dwudziestu lat. Prace Erika Bulatova zostaną przedstawione natomiast przez galerię Pièce Unique, a dzieła Andreia Molodkina przywiozą ze sobą przedstawiciele Priska Pasquer Gallery. Na 6,5 tysiącach metrów kwadratowych Paris Grand Palais wystawione będą więc prace najbardziej cenionych współczesnych rosyjskich artystów.

fot. Boris Grigoriev, Twarze Rosji, źródło: bertc.com

Oprac.: BS

Źródło:  artparis.fr

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.