szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Potwierdzono autentyczność obrazu Antona van Dycka

10.03.2013

Magazyn

Jak donosi brytyjska telewizja BBC potwierdzono autentyczność, odkrytego niedawno w Wielkiej Brytanii obrazu, który przedstawia damę dworu Karola I – Olivię Boteler Porter.

Autentyczność obrazu potwierdzona została przez wybitnego i uznanego historyka sztuki, a także specjalistę w zakresie malarstwa flamandzkiego Christophera Browna. Obraz ten przez długi czas przechowywany był w magazynie Bowes Museum i z uwagi na zły stan  nie był prezentowany na ekspozycji stałej.

Portret ten, będąc w katalogu internetowym  BBC, zwrócił uwagę dr Bendora Grosvenora, który z kolei doprowadził do rozpoczęcia wnikliwych, specjalistycznych badań.  Jak się okazało, uchodzące wcześniej za kopię, dzieło to faktycznie pochodziło z pierwszej połowy XVII wieku i zostało namalowane przez Antona van Dycka – potwierdził  to Christopher Brown.

Do tej pory nie dokonano wyceny obiektu uznając, że poprzez swój charakter, jest dziełem bezcennym.

fot. A. van Dyck, Portret Olivii Boteler Porter, fot. bowesmuseum.org.uk

Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka
Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.