szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURS ONLINE 2 DUŻY

Pejzaż na nowo w mia ART GALLERY

15.04.2013

Magazyn

patronat rynekisztuka.plWe wrocławskiej mia ART GALLERY trwa wystawa „Wizje pejzażu” z udziałem artystów Domu Aukcyjnego Abbey House: Anny Szprynger, Jakuba Słomkowskiego, Stanisława Młodożeńca i Janusza Kotlewskiego.

 Wystawa reinterpretuje klasyczny gatunek malarstwa, jakim jest pejzaż. Każdy artystów przetwarza go indywidualnie, stąd związki z przedstawieniami krajobrazowymi często wydają się odległe i zawoalowane.

Jakub Słomkowski najchętniej tworzy wielkoformatowe obrazy w stonowanej kolorystyce, na których dostrzec można: morza, wyspy i chmury. Stanisław Młodożeniec żongluje pejzażowymi konwencjami, niejednokrotnie tworząc abstrakcyjne kompozycje – tylko nazwa ujawnia ich pejzażową proweniencję. Janusz Kotlewski próbuje zgeometryzować krajobrazowy widok za pomocą typowej dla siebie metody malarskiej, polegającej na wylewaniu płynnej farby na płótno. Anna Szprynger wręcz przeciwnie – dba o każdą najcieńszą kreskę, od których roi się na jej płótnach. Artystka nie zostawia niczego przypadkowi. W jej pejzażach punktem odniesienia często staje się linia horyzontu.

Wernisaż, który w ostatni piątek odbył się w przestronnych wnętrzach mia ART GALLERY, otworzyli: właścicielki galerii – Agata Makowska i Magdalena Mielnicka, Bogusław Deptuła – redaktor naczelny magazynu „Art & Business” oraz Jakub Słomkowski.

Wystawa potrwa do 20 kwietnia.

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.