szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Kolekcja obrazów Nathana Gutmana trafiła do Polski

06.05.2013

Magazyn

Siedemnaście obrazów Nathana Gutmana, przedstawiających sceny z życia Żydów zamieszkujących Polskę przez II wojną światową, Ambasada RP w Hadze otrzymała od spadkobierców holenderskiego kolekcjonera. Wszystkie trafią do warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich.

Obrazy urodzonego w Polsce Nathana Gutmana przedstawiciel spadkobierców kolekcjonera Jacoba Israela van der Sluis przekazał na ręce polskiego ambasadora w Hadze Jana Borkowskiego.

Zgodnie z życzeniem rodziny van der Sluis, za pośrednictwem Ambasady RP w Hadze, kolekcja trafi do Polski. Obrazy staną się częścią ekspozycji nowego Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, które zainaugurowało działalność w zeszłym tygodniu, w 70 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim.

Źródło: msz.gov.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.