szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Rynek sztuki bez tajemic

Targi Sztuki „Kraków Art Expo 2013” już po raz trzeci

09.05.2013

Magazyn

patronat rynekisztuka.plTargi Sztuki „Kraków Art. Expo 2013” już po raz trzeci odbędą się w zespole dworsko-parkowym w Tomaszowicach. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, wpisuje się doskonale w tradycję: ziemiaństwo jako warstwa społeczna zawsze kształtowało oblicze polskiej gospodarki i polityki, ale co w tym przypadku istotne – i polskiej kultury.

Targi Sztuki w Dworze w Tomaszowicach mają na celu propagowanie działalności artystycznej twórców rodzimych, jak i zagranicznych. Zadaniem ich jest próba stworzenia „rynku kreatywnego”, który umożliwi artystom dotarcie zarówno do osób mogących wprowadzić ich twórczość na rynek, takich jak: marszandzi, właściciele domów aukcyjnych, galerii i antykwariatów, jak i do odbiorców sztuki współczesnej, z różnych względów zainteresowanych twórczością artystyczną: pasjonatów i kolekcjonerów prywatnych bądź państwowych. Impreza ta popularyzuje też młodą sztukę, jest doskonałą okazją do zakupu prac artystów wchodzących dopiero do obiegu sztuki, a być może pozwoli dotrzeć do dotychczas niezauważonych twórców i wspomóc ich promocję.

Tym bardziej, że na Targach wystawione zostaną dzieła z wszelkiego rodzaju dziedzin twórczości artystycznej: malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii, jak również „młodych”, współczesnych technik, wykorzystujących najnowsze środki przekazu. Niewątpliwie czas trwania (10-12 maj 2013) jak i miejsce tego wydarzenia (Krakowskie Centrum Konferencyjne Dwór w Tomaszowicach) w sposób szczególny sprzyjać będą nawiązywaniu nowych kontaktów, zarówno w sferze organizacyjno-propagatorskiej, jak i twórczej. Ważną częścią planowanych Targów będzie również akcja o charakterze charytatywnym: zebranie obdarowanych przez wystawców dzieł sztuki i przekazanie ich Fundacji Zdrowia Dziecka na rzecz Wojewódzkiego specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie. Na odwiedzających będzie czekało mnóstwo atrakcji zarówno dla miłośników sztuki, dorosłych oraz tych najmłodszych – dzieci. Warsztaty edukacyjne, wykłady, spotkania i dyskusje, sprawią, iż może to być również doskonała okazja do międzypokoleniowej integracji i wspólnego obcowania, także na łonie natury, z kulturą dawną i współczesną.

Źródło: Targi Kraków Art Expo 2103

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.