szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY 2023 REKLAMA DUZA

Już za miesiąc otwarcie 11. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL

24.05.2013

Magazyn

KURSY 2023 REKLAMA DUZA

patronat rynekisztuka.pl21 czerwca o godz. 19:00 przy Bulwarze im. Xawerego Dunikowskiego odbędzie się otwarcie 11. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL.

Tegoroczna edycja SURVIVALU to przede wszystkim Przegląd Sztuki złożony z otwartych wystaw w okolicy Bulwaru im. Xawerego Dunikowskiego, nieprzystosowanych na co dzień do prezentowania sztuki.

W ramach Przeglądu zaprezentowanych zostanie ponad 40 prac, w tym realizacje artystyczne o charakterze site specific i szeroko pojęte interwencje artystów w tkankę miejską. Dodatkowo dwie wybrane przez kuratorów prace zostaną wyeksponowane poza ścisłym obszarem Przeglądu, w malowniczym otoczeniu kąpieliska Morskie Oko i Czarnego Potoku.

W tym roku do współpracy zaproszono również niemieckiego partnera: kuratora i organizatorów festiwalu Aquamediale, gdyż większość prac prezentowanych w ramach tego festiwalu odnosi się do wody i związanych z nią fenomenów na poziomie koncepcyjnym i formalnym. Ponieważ hasło 11. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL to „Płyniemy!”, wszystkie części wystawienniczego obszaru 11. edycji SURVIVALU dotyczyć będą wody – a przede wszystkim rzeki i jej związków z miastem. Odniesienia do rzeki i wody będzie można odnaleźć również w pozostałych działaniach tegorocznej edycji.

Wykłady i debaty będą dotyczyć tematów związanych z wodą, do tego część z nich wydarzy się na rzece. Rozmawiać będziemy na ważne tematy, np. podczas dyskusji o powodzi: „Czy powódź nas połączyła?”. Zastanowimy się, „Czy Nadodrze leży nad Odrą?”, porozmawiamy o rzece jako inspiracji dla artystów, ale również podczas przyjemnego rejsu po Odrze poddamy się „Tematowi rzece”.

Scena dźwiękowa odnosić się będzie także do rzeki. Podczas SURVIVALU będzie można posłuchać Odry i dowiedzieć się co to jest ekologia dźwiękowa. Zaplanowano również warsztaty z field recordingu i prezentację kompozycji oraz działań dźwiękowych podejmujących dialog z audiosferą wrocławskich wybrzeży Odry.

Kuratorami 11. Przeglądu Sztuki SURVIVAL są Michał Bieniek i Anna Kołodziejczyk
11. Przegląd Sztuki SURVIVAL: „Płyniemy!”
21-30 czerwca 2013
wernisaż: 21 czerwca (piątek), godz. 19:00
Bulwar im. Xawerego Dunikowskiego, Wrocław

www.survival.art.pl

Źródło: www.survival.art.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.