szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Targi Art Basel w Hong Kongu – zachwycają, szokują i intrygują

24.05.2013

Magazyn

Z pewnością prace wystawione na Art Basel w Hong Kongu to ciekawe, a czasem nawet szokujące dzieła sztuki. Jedno jest pewne – te wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju prace są niecodziennym zbiorem wybitnych dzieł sztuki i potrafią cieszyć oko.

Ponad 240 galerii sztuki z 35 krajów z całego świata to niebywały wynik jak na targi sztuki odbywające się w jednym miejscu. Różnorodność, ilość i jakość wystawionych dzieł sztuki może wprowadzić w zdumienie nawet zaprawionego entuzjastę targów.

Na targach w Hong Kongu można głównie podziwiać prace artystów z Azji, ale również z Europy i Ameryki – ta rozmaitość może w przyszłości przerodzić się w znaczące wydarzenie w świecie sztuki.

Wystawę w Hong Kongu uświetnią prace takich artystów jak: Fernando Botero, Yayoi Kusama, Liu Xiaodong, Tetsuya Ihsida, Heinz Mack oraz wielu innych.

 fot. artbaselhonkong-online.com

„Woman Smoking” Fernando Botero, fot. artbaselhonkong-online.com

Targi Art Basel 2

wystawa Zhao Zhao, fot. Tom Chen, blouinartinfo.com

Targi Art Basel to niejedynie trafne dobranie dzieł sztuki z najwyższej półki, ale również udana organizacja samych targów. Już sam wygląd stoisk potwierdza, że targi Art Basel to event na wysokim poziomie. Nie ma wątpliwości, że targi Art Basel, choć wystawiane po raz pierwszy, zakończą sie dużym sukcesem.

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych prac z Art Basel, które zasługują na szczególną uwagę i zainteresowanie.

„Woman Smoking” to jedna z 20 prac Fernanda Botero, wystawionych przez Gmurzynska Gallery w ramach jego wystawy solo na targach Art Basel. Artysta sam wybrał swoje dzieła oraz osobiście przybył na targi. Jest  to pierwsza wystawa artysty w Hong Kongu.

Powyżej wystawa dobrze zapowiadającego się chińskiego artysty Zhao Zhao. Jego stoisko jest wypełnione specjalnymi, nietłukącymi się szybami, w których widoczne są ślady po kulach.

Na samej górze interesująca rzeźba japońskiej artystki awangardowej Yayoi Kusamy, a w tle jej charakterystyczne obrazy, w których główną rolę grają kropki – jest to znak rozpoznawczy artystki.

Oprac. Paulina Jaszewska

źródło: blouinartinfo.com

fot. (góra)  Tom Chen, blouinartinfo.com

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.