szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Art Basel zakończone sukcesem

27.05.2013

Magazyn

Wczoraj zakończyły się pięciodniowe targi Art Basel w Hong Kongu. Jak wspominaliśmy wcześniej, targi Art Basel, choć organizowane po raz pierwszy, skupiły na sobie uwagę całego świata sztuki. I nic dziwnego – z taką różnorodnością formy i profesjonalizmem organizacji targi nie mogły się nie udać.

Ponad 3 tysiące artystów wzięło udział w targach, prezentując swoje obrazy, rzeźby, rysunki, fotografie oraz filmy video. Goście mogli podziwiać 120-letnią historię sztuki w czterech różnych sektorach: Galerie, Insights, Discoveries i Encounters.

Targom towarzyszyło ponad 150 innych wydarzeń i programów, w tym popularnych Art Basel talk-shows, które zostały specjalnie zorganizowane w Hong Kongu, żeby uświetnić główną imprezę.

Cztery sektory

W głównym sektorze targów wzięło udział 171 wiodących galerii sztuki z Azji, Europy i Ameryki, prezentujące sztukę współczesną i nowoczesną XX i XXI wieku. W tym sektorze znalazły się takie galerie jak między innymi: Nowy Jork – 303 Gallery, Cecilia de Torres, Dominique Levy, Peter Blum; Galeria OMR, Mexico City; Mayoral Galeria d’Art, Barcelona; Dirimart, Istanbul; Wentrup, Berlin.

Sektor Insights był reprezentowany przez 47 galerii głównie z Azji i Pacyfiku, prezentujące wystawy tematyczne. W tym sektorze odwiedzający mogli również poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się więcej o sztuce azjatyckiej.

Wystawy solo, bądź w parach początkujących artystów, można było obejrzeć w sektorze Discoveries. Wiodącymi galeriami w tym sektorze były między innymi: Paradise Row (Shezad Dawood), Take Ninagawa (Ryoko Aoki), Galerie du Monde (Lam Tung Pang), Galeria Plan B (Navid Nuur, Adrian Ghenie).

Z kolei, w sektorze Encounters można było podziwiać imponujące rzeźby oraz konstrukcje dużych rozmiarów. Godne wyróżnienia dzieła to między innymi: instalacja Madeln Company, „Play 201301”, 2013; Jitish Kallat, „Circa”, 2011 oraz Chen Zen, „Le Rite Suspendue/Mouille”, 1991.

Targi Art Basel w Hong Kongu z pewnością na długo pozostaną w pamięci wielu osób, które przyczyniły się do sukcesu tego spektakularnego wydarzenia, które miejmy nadzieję, na stałe zapisze się w kalendarzu świata sztuki.

 Oprac. Paulina Jaszewska

Źródło: artdaily

Źrodło fot: Osang Gwon, „Aztec Pattern”/Alex Hofford/EPA

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.