szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

2. edycja Targów Sztuki w Krakowie

29.05.2013

Magazyn

patronat rynekisztuka.plPiękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki

Słowa Leonarda da Vinci zostały mottem przewodnim 2. edycji Targów Sztuki w Krakowie. 5 i 6 października 2013 r. to dwa dni, w trakcie których uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia przeniosą się do świata prawdziwej sztuki. Świata dzieł, które inspirują, zachwycają i przenoszą w zupełnie inny wymiar.

Kraków to tradycja – miasto zobowiązane do tego, by żyć sztuką, a organizowane tam Targi Sztuki to doskonała okazja by przyjechać na weekend do Krakowa i obejrzeć więcej niż jest to możliwe w galerii. Widz nie zawsze ma czas, by szukać interesujących dzieł w wielu galeriach. Obcowanie ze sztuką w postaci plakatu, czy zdjęcia w Internecie nie zastąpi prawdziwego kontaktu z dziełami. Natomiast osobiste spotkania autorów z odbiorcami obrazów mają ogromną wartość dla obu stron – mówił podczas I edycji Targów Wacław Jagielski, malarz.

Główną ideą zorganizowanych po raz pierwszy w 2012 roku Targów było stworzenie platformy spotkań artystów z odbiorcami sztuki: marszandami, kolekcjonerami, właścicielami domów aukcyjnych, galerii i antykwariatów oraz – przede wszystkim – miłośnikami sztuki. Targi Sztuki w Krakowie dają możliwość osobistych rozmów z twórcami i zakupu dzieł w okazyjnych cenach.

Pierwsza edycja Targów, która odbyła się pod koniec września 2012 r. zakończyła się pełnym sukcesem. Zgromadziła blisko tysiąc koneserów sztuki, oraz kilkudziesięciu artystów: malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografików. Pozytywne opinie uczestników utwierdziły organizatorów przedsięwzięcia – Targi w Krakowie i Grupę PRC, że Targi Sztuki w Krakowie mogą w szybkim tempie stać się istotnym wydarzeniem na mapie imprez kulturalnych nie tylko Małopolski, ale także Polski.

Salon Młodych

Oprócz prezentowania dorobku uznanych twórców Targi Sztuki w Krakowie będą promowały także najbardziej obiecujących młodych artystów. Ich dzieła zostaną zebrane w jednym miejscu – wokół Salonu Młodych.  To jedna z nowości 2. edycji Targów oraz doskonała okazja do inwestycji.

Źródło: Targi w Krakowie

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.