szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

55. Biennale Sztuki w Wenecji

31.05.2013

Magazyn

Bryły lodu, kartonowe kompozycje, instalacje złożone z latawców i z krzeseł to jedne z wielu niekonwencjonalnych dzieł sztuki na tegorocznym Biennale w Wenecji. Wśród dziesiątek artystów znalazło się również pięciu artystów z Polski.

Ponad 150 artystów, tysiące miłośników sztuki i kolektorów – oczy wszystkich zwrócone są ku Wenecji – ogromna różnorodność oraz odmienność formy i stylu dzieł sztuki sprawia, że 55-ta już wystawa nie tylko zasługuje na podziw i uznanie, ale również z pewnością na stałe zapisze się w historii weneckich biennale.

Pawilon Watykański, jak już wcześniej wspominaliśmy, to niejedyny nowy dobytek Biennale. Innym nowicjuszem wystawy są też Bahamy – jednakże każdy, kto oczekiwał słońca i rajskich klimatów, na pewno bardzo się zdziwił – bahamski pawilon swoją formą zaskoczył wszystkich. Urodzony w Nassau artysta Taveres Strachan pokazał swój 14-godzinny film z wyprawy na Biegun Północny, któremu akompaniują dwie, wielkie bryły lodu.

La Biennale di Venezia 2013 (ang)

La Biennale na kanale YouTube

Pawilon Polski na Weneckim Biennale będzie oficjalnie reprezentował Konrad Smoleński, który wystawi swoją instalację dźwiękową zatytułowaną „Everything Was Forever, Until It Was No More”. W wystawie udział wezmą też inni polscy artyści, którzy zostali zaproszeni przez kuratora tegorocznej wystawy Massimiliano Gioni i którzy swoje prace wystawią w głównym pawilonie wystawy „Il Palazzo Enciclopedico”. Polskę reprezentują Mirosław Bałka, Artur Żmijewski, Paweł Althamer i Jakub Ziółkowski.

Pawilon Polski na 55. Biennale Sztuki w Wenecji (Konrad Smoleński)

Oprac. Paulina Jaszewska

Źródło: labiennale.org

 

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017