szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Dzieła z kolekcji Księstwa Liechtenstein w Singapurze

01.07.2013

Magazyn

Po raz pierwszy w Muzeum Narodowym w Singapurze ma miejsce wystawa dzieł sztuki z kolekcji Księstwa Liechtenstein. Na wystawie, która rozpoczęła się 27 czerwca, można podziwiać prace wielkich mistrzów takich jak Raphael, Brueghel, Rembrandt, Hals, Rubens, van Dyck i wielu innych.

clara_rubens

„Portret Clary Sereny”, Rubens

W Singapurze można obecnie zobaczyć dokładnie 91 prac z okresów od XV do XIX wieku. Wszystkie dzieła pochodzą z prywatnej kolekcji – należącej do księcia Liechtensteinu, Hansa-Adama II, – która zaliczana jest do jednych z najlepszych zbiorów sztuki na świecie i na którą składa się ponad 1,700 dzieł.

liechtensteinvaneyck

„Portret Marii de Tassis”, Anthony van Dyck

Tytuł wystawy to nie bez powodu Princely Treasures – niegdyś wszystkie dzieła zdobiły wnętrza największych pałaców Liechtensteinu, a cała kolekcja ukazuje ponad 500 lat dorobku sztuki europejskiej. Princely Treasures to nie tylko wybitne dzieła malarskie, ale również rzeźby oraz przedmioty dekoracyjne.

Do najważniejszych dzieł kolekcji zaliczane są między innymi: „Portret Clary Sereny” (1611-1623) pędzla barokowego mistrza Rubensa, „Portret Marii de Tassis” (1611-1638) namalowany przez Antoniego van Dycka oraz „Portrait of a Man” stworzony przez Raphaela.

Ponadto wystawę uświetni 16 obrazów olejnych, pochodzących z narodowej kolekcji Singapuru, przedstawiających portrety wpływowych osobistości.

Cała kolekcja została podzielona na dziesięć tematów, a każdy z nich jest dedykowany między innymi różnym stylom – sztuka baroku oraz renesansu; formie – portrety, rzeźby, dekoracje bądź też artystom takim jak Rubens czy pokolenie rodziny Brueghel.

Wystawa w Narodowym Muzeum w Singapurze potrwa do 29 września.

Oprac. Paulina Jaszewska

Źródło: blouinartinfo

Fot: Raphael, „Portrait of a Man” (fragment), Źródło fot: blouinartinfo

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.