szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Sierpniowa aukcja Christie’s Interiors

09.08.2013

Aukcje

Podczas wyjątkowo spokojnego miesiąca na aukcjach, w trakcie gdy świat sztuki jest na wakacjach, Christie’s organizuje kolejną licytację. W londyńskim domu aukcyjnym już 13 sierpnia 2013 roku od godziny 10, pod młotek pójdzie kolekcja „Christie’s Interiors” – mieszanka eklektycznych mebli i luksusowych przedmiotów.

Ci, którzy pragną szlifować swoje umiejętności bilardowe, z pewnością zwrócą uwagę na pochodzący z około 1830 roku intarsjowany stół Charles X. Sygnowany przez „Poullain” stół dopełniają XIX-wieczna mosiężna lampa bilardowa oraz ława narożna, imitująca bambusową, pochodząca z XX wieku. Całość przyjmuje wartość szacunkową od 2 tysięcy funtów do 3 tysięcy funtów. Kolejnym przedmiotem, który z pewnością przyciągnie zainteresowanie licytujących, jest XX-wieczna zapalniczka-„akwarium” „Dunhill” zdobiona przedstawieniami ryb w pejzażu morskim. Jej wartość szacunkowa to około tysiąc do 1 tysiąc 500 funtów. Kolejny luksusowy bibelot – wykonane z rosyjskiej porcelany „Easter Egg”, pochodzące z około roku 1870,  prawdopodobnie wykonane przez manufakturę porcelany „Imperial”, dom aukcyjny Christie’s szacuje na 1 tysiąc 200 funtów do 1 tysiąc 800 funtów.

Thomasa Buford Meteyard - Notre Dame de nuit, źródło: christies.com

Thomasa Buford Meteyard – Notre Dame de nuit, źródło: christies.com

Wśród malarstwa w ofercie „Christie’s Interior”, spokojne sceny na obrazie „Notre Dame de nuit” namalowanym przez amerykańskiego artystę – Thomasa Buford Meteyard osiągają wartość szacunkową 1 tysiąca 500 funtów do 2 tysięcy 500 funtów. Letni portret francuskiej artystki Suzanne Eisendieck – „A Mother and Her Children By the River”, według szacunków domu aukcyjnego ma szansę być sprzedany za 2 lub 3 tysiące funtów.

Oprac. Dorota Grottger

fot. (góra) christies.com

Portal RynekiSztuka.pl
LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.