szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Czterdziesta rocznica Sotheby’s Asia

12.08.2013

Aukcje, Domy aukcyjne

Z okazji 40-lecia istnienia w Azji, Sotheby’s prezentuje szereg rzadkich ofert jesiennej aukcji. Odbywająca się w dniach od 4 do 8 października w Hong Kongu sprzedaż obejmuje chińską ceramikę artystyczną, malarstwo dawnych mistrzów, chińską sztukę XX wieku, współczesną twórczość azjatycką, nowoczesne i współczesne malarstwo Południowo-Wschodniej Azji, a także biżuterię, zegarki i wina.

Najciekawsze obiekty zostaną zaprezentowane na wystawach objazdowych w Dżakarcie (30-31 sierpnia), Szanghaju (4-5 wrzesień), Pekinie (7-8 wrzesień), Singapurze (13-14 września), Bangkoku (16-17 września), Tajpej (21-22 września ) i Kaohsiung (24-25 września), po czym trafią na przedaukcyjną ekspozycję w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, która trwać będzie od 3 do 7 października. Kevin Ching, dyrektor generalny Sotheby’s Asia nie ukrywa dumy z faktu, że Sotheby’s był pierwszym międzynarodowym domem aukcyjnym z siedzibą w Azji  (już od 1973 roku), a także pierwszym posiadającym licencję na prowadzenie artystycznej działalności biznesowej w Chinach. W tym roku aby uczcić 40. rocznicę Sotheby’s w Azji zaprezentowana zostanie wyjątkowa kolekcja, w tym wiele skarbów z najważniejszych zbiorów cenionych klientów, niektóre nigdy wcześniej nie wystawiane na aukcjach. Jesienna licytacja w bogatej ofercie łączy najlepsze przykłady chińskiej twórczości XX wieku, sztuki najnowszej i modernistycznej Azji oraz Południowo-Wschodniej Azji w kategorii sztuki współczesnej. Dom aukcyjny szacuje, że planowana na październik licytacja stanie się najbardziej dochodową sprzedażą sztuki w Azji i z całą pewnością niezapomnianym wydarzeniem kolekcjonerskim.  Oprócz dzieł sztuki pod młotek pójdą także wina, biżuteria i zegarki. Powierzanie takich eksponatów Sotheby’s traktuje jako wyraz zaufania klientów wobec domu aukcyjnego oraz ich wiarę w giełdę azjatycką. Ponadto Sotheby’s planuje ogłosić szczegóły zbliżającej się aukcji w Pekinie, a także jesienny line-up sprzedaży i ekspozycji w Sotheby’s Hong Kong Gallery.

Oprac. Dorota Grottger

fot. (góra) Walter Spies, Blick von Der Höhe (A View from the Heights), 1934, źródło: sothebys.com

Portal RynekiSztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.