szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Fotorelacja z wernisażu wystawy Rity Stashulionak

29.08.2013

Magazyn

Do 14 września potrwa wystawa  Rity Stashulionak  „Horyzont zdarzeń”, którą zobaczyć można w gdańskiej Galerii Sztuki Glaza Expo Design. Poniżej  prezentujemy fotorelację z wernisażu, który odbył się 24 sierpnia br. Więcej informacji na temat wydarzenia w kalendarzu Rynku i Sztuki.

patronat rynekisztuka.plRita Stashulionak, urodzona w Mińsku białoruska malarka, absolwentka białoruskiej ASP, od 2005 członek Związku Artystów Białorusi, stypendystka programu Polskiego Ministerstwa Kultury Gaude Polonia w 2008 roku, wykładowca na ASP w Mińsku w latach 2009-2010, rezydentka programu dla artystów Instituto Sacatar w Brazylii w 2011, od 2010 roku mieszka w Polsce.

Należy do wąskiego grona artystów współczesnych stosujących między innymi czasochłonną i trudną technikę malarstwa tablicowego (tempera na gesso na drewnie). W pracach łączy warsztatowe techniki i artystyczne rzemiosło z nieustannym eksperymentowaniem i świeżą artystyczną wizją. Prace artystki znajdują się w Muzeum Sztuki Współczesnej w Mińsku, w Galerii Centrum w Krakowie, w kolekcji Instituto Sacatar w Brazylii oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i na świecie.

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.