
Ponad pięćdziesięciu wystawców, specjalna wystawa mistrzów surrealizmu „Magiczny realizm”, salon promujący młodych i utalentowanych artystów, a także wyjątkowa aukcja dzieł sztuki uznanych twórców. Tak zapowiada się 2. edycja Targów Sztuki w Krakowie, która odbędzie się w dniach 5 – 6 października 2013 roku. Organizatorami wydarzenia są Targi w Krakowie oraz Grupa PRC.
– Targi Sztuki w Krakowie to doskonała okazja, by poznać twórczość danego artysty, ale przede wszystkim, aby bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z każdym twórcą. Nie bez znaczenia jest fakt, że targi odbywają się w Krakowie, stolicy polskiej kultury – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.
Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki
– Leonardo Da Vinci
– W poprzedniej edycji targi pozwoliły nawiązać artystom z Polski i świata liczne kontakty z odbiorcami sztuki: marszandami, kolekcjonerami, właścicielami domów aukcyjnych, galerii i antykwariatów. Jestem przekonany, że i tym razem ani jednych, ani drugich nie zabraknie w Krakowie – dodaje Sebastian Chachołek, prezes Grupy PRC.
Unikalne dzieła sztuki
Zeszłoroczne premierowe targi odwiedziło ponad tysiąc koneserów sztuki, nawiązane zostały owocne kontakty pomiędzy twórcami, a przedstawicielami galerii. Ta szansa pojawia się ponownie. Tyle, że w jeszcze większym wymiarze i z nowymi możliwościami. Zaplanowana została między innymi aukcja prac malarskich, w trakcie której ponad 100 obrazów uznanych twórców będzie można licytować od 100 zł., a także wystawa najlepszych współczesnych surrealistów polskich.
Bezpośredni kontakt z artystami
Już dziś wiadomo, że wśród szerokiego grona prezentującego swoją twórczość na Targach pojawi się między innymi krakowski artysta Eugeniusz Gerlach, a także jeden z najlepszych współczesnych surrealistów Jarosław Jaśnikowski, którego stoisko w zeszłym roku cieszyło się największym zainteresowaniem. Swoją twórczość zaprezentuje także Aleksander Żywiecki, który uprawia twórczość uciekającą od programowego nowatorstwa i nawiązuje do sztuki tradycyjnej stając w jednym szeregu z takimi twórcami, jak Józef Chełmoński, Władysław Podkowiński czy Leon Wyczółkowski.
Źródło: Targi Sztuki w Krakowie