szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

2. edycja Targów Sztuki w Krakowie już w październiku

30.09.2013

Magazyn

ART KONSULTACJE PREMIUM

patronat rynekisztuka.plPonad pięćdziesięciu wystawców, specjalna wystawa mistrzów surrealizmu „Magiczny realizm”, salon promujący młodych i utalentowanych artystów, a także wyjątkowa aukcja dzieł sztuki uznanych twórców. Tak zapowiada się 2. edycja Targów Sztuki w Krakowie, która odbędzie się w dniach 5 – 6 października 2013 roku. Organizatorami wydarzenia są Targi w Krakowie oraz Grupa PRC.

Targi Sztuki w Krakowie to doskonała okazja, by poznać twórczość danego artysty, ale przede wszystkim, aby bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z każdym twórcą. Nie bez znaczenia jest fakt, że targi odbywają się w Krakowie, stolicy polskiej kultury – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki

– Leonardo Da Vinci

– W poprzedniej edycji targi pozwoliły nawiązać artystom z Polski i świata liczne kontakty z odbiorcami sztuki: marszandami, kolekcjonerami, właścicielami domów aukcyjnych, galerii i antykwariatów. Jestem przekonany, że i tym razem ani jednych, ani drugich nie zabraknie w Krakowie – dodaje Sebastian Chachołek, prezes Grupy PRC.

Unikalne dzieła sztuki

Zeszłoroczne premierowe targi odwiedziło ponad tysiąc koneserów sztuki, nawiązane zostały owocne kontakty pomiędzy twórcami, a przedstawicielami galerii. Ta szansa pojawia się ponownie. Tyle, że  w jeszcze większym wymiarze i z nowymi możliwościami. Zaplanowana została między innymi aukcja prac malarskich, w trakcie której ponad 100 obrazów uznanych twórców będzie można licytować od 100 zł.,  a także wystawa najlepszych współczesnych surrealistów polskich.

Bezpośredni kontakt z artystami

Już dziś wiadomo, że wśród szerokiego grona prezentującego swoją twórczość na Targach pojawi się między innymi krakowski artysta Eugeniusz Gerlach, a także jeden z najlepszych współczesnych surrealistów Jarosław Jaśnikowski, którego stoisko w zeszłym roku cieszyło się największym zainteresowaniem. Swoją twórczość zaprezentuje także Aleksander Żywiecki, który uprawia twórczość uciekającą od programowego nowatorstwa i nawiązuje do sztuki tradycyjnej stając w jednym szeregu z takimi twórcami, jak Józef Chełmoński, Władysław Podkowiński czy Leon Wyczółkowski.

Źródło: Targi Sztuki w Krakowie

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.