szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

VIII Aukcja Charytatywna „ziarno Sztuki – ogród Nadziei” – relacja

25.10.2013

Aukcje, Polska

Prawie 100 tysięcy złotych. Tyle udało się zebrać podczas VIII Aukcji Charytatywnej „ziarno Sztuki – ogród Nadziei”, która wczoraj odbyła się w Muzeum Narodowym w Warszawie. Środki zostaną przeznaczone na wsparcie osób z chorobami nowotworowymi i ich bliskich.

patronat rynekisztuka.plAukcja odbywa się co roku z inicjatywy Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”. Partnerami wydarzenia są Muzeum Narodowe w Warszawie i Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Środki z aukcji są przeznaczane na realizację Integralnego Programu Zdrowienia, który wspomaga proces leczenia onkologicznego za pomocą psychoterapii, ale także poprzez profilaktykę i promocję zdrowia.

O celach zbiórki, misji fundacji „Ogród Nadziei” oraz terapeutycznej roli sztuki opowiedziała podczas gali otwarcia jej prezes Monika Popowicz. Głos zabrała także Wicedyrektor ds. Zarządzania Muzeum Narodowego w Warszawie Elżbieta Mindak-Sobiecka. Podkreśliła ona wyjątkowość inicjatywy fundacji. To jedyna organizacja tego typu, którą Muzeum Narodowe w Warszawie wspiera. Do hojnego finansowego wsparcia szczytnej idei zachęcała Beata Tadla. Popularna prezenterka telewizyjna poprowadziła w tym roku galę aukcyjną.

W części oficjalnej tradycyjnie odbyło się również wręczenie dyplomów Przyjaciołom Fundacji. W tym roku ten tytuł otrzymali: Cezary Chojnowski, Grzegorz Duda, Barbara Dzięcioł, Małgorzata Kosiec, Elżbieta Kowalska, Magdalena Limbach, Jacek Łydżba, Magdalena Mikos, Olga Wolniak. O jego przyznaniu decyduje rada fundacji „Ogród Nadziei”, która bierze pod uwagę wkład i zaangażowanie laureatów w organizację aukcji. Lista ta liczy już ponad sto osób, jest na niej wielu artystów, wśród nich: Kamil Sipowicz, Teresa Starzec, Michał Warecki, Andrzej Żurek.

Aukcję poprowadził Piotr Lengiewicz, prezes najstarszego polskiego domu aukcyjnego Rempex. Na licytację zostały wystawione wartościowe obrazy uznanych twórców, m.in. Artura Przebindowskiego, Tomasza Sętowskiego, Franciszka Maśluszczaka, Krzysztofa Pająka, Andrzeja Strumiłły, Leszka Wit Kaczanowskiego. Praca tego ostatniego artysty zatytułowana „P-2011-3059” osiągnęła na aukcji najwyższą cenę, prawie 10 tysięcy złotych. Zaraz za nią uplasował się obraz Agaty Bogackiej „Kiosk”. Pod względem zebranych środków aukcja przyniosła najlepszy wynik w jej ośmioletniej historii.

Nadal trwa aukcja internetowa. Do 25 października trwa licytacja kolejnych dzieł, m.in. Justyny Kabali, Małgorzaty Żurady, Xawerego Wolskiego.

 

 źródło:  info. prasowa

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.