szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Świąteczne Targi Sztuki

18.12.2013

Magazyn

Trwa III edycja Świątecznych Targów Sztuki. Impreza prezentuje twórczość młodych polskich, to jednocześnie okazja, by kupić unikalny prezent świąteczny, który w przyszłości może zaprocentować. Wydarzenie potrwa do Wigilii. Sztukę można oglądać w krakowskiej galerii Onamato i online – w galerii artpower.pl 

patronat rynekisztuka.plMłoda polska sztuka jest coraz popularniejsza – warto obserwować ją nie tylko ze względu na jej ogromną różnorodność, ale i perspektywy inwestycyjne. Świąteczne Targi Sztuki już trzeci raz z rzędu dają możliwość zapoznania się z aktualnym dorobkiem młodych absolwentów uczelni artystycznych. Prezentowane podczas Targów dzieła są wynikiem starannego wyboru dokonanego przez organizatorki wydarzenia – Aleksandrę Dyras z galerii Onamato i Gabrielę Gancarz-Stasiak z galerii Artpower.pl. Dzięki temu na ekspozycji nie trafimy na dzieła przypadkowe, ale na ofertę dobrych i rokujących młodych artystów, a są to m.in.:

  • Bartosz Kaproń – zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz ilustracją. Aktualnie studiuje na ASP w Krakowie na wydziale grafiki (od 2011 r. Stypendium Rektora ASP), odbył również stypendium zagraniczne w National College of Art and Design w Dublinie na wydziale malarstwa. Jest laureatem konkursu „Bitwa sztuki” w 2013 r. oraz uczestnikiem licznych wystaw w Polsce i za granicą.
  • Barbara Karpiel – studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Od 2009 roku kontynuowała studia na  Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, w pracowni Malarstwa prof. Leszka Misiaka. Dyplom z malarstwa obroniła w 2012 r.
  • Ziemowit Fincek – w 2013 r. obronił dyplom licencjacki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendysta w Accademia di Belle Arti di Venezia, wydział Malarstwa, Włochy.
  • Paulina Daniluk – studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. D. Kowalskiego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią oraz montażem dźwięku.

Formuła Świątecznych Targów Sztuki pozwala oglądać prace na żywo w Krakowie w galerii Onamato (do 23 grudnia 2013), ale możliwe są również zakupy online za pośrednictwem galerii internetowej Artpower.pl – to sprawia, że lokalne wydarzenie nabiera zasięgu ogólnopolskiego.

Tegoroczna edycja Targów została wzbogacone o wydarzenia towarzyszące:
– 18 grudnia, godz. 17:30-19:00 – Wigilia Onamato z koncertem kwartetu smyczkowego ENCORE;
– 20 grudnia, godz. 17:00 – pokaz grafiki warsztatowej;
– 18, 20, 21 grudnia – Smak Sztuki – pokazy parzenia herbat.

Świąteczne Targi Sztuki odbywają się w galerii Onamato przy Brackiej 7 w Krakowie, do 23 grudnia 2013 r., a przez cały miesiąc online pod adresem artpower.pl/targi2013. Więcej szczegółowych informacji na temat Targów i wydarzeń towarzyszących na facebook.com/SwiateczneTargiSztuki

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie w Kalendarzu Rynku i Sztuki.

logo

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.