szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Świąteczne Targi Sztuki

18.12.2013

Magazyn

Trwa III edycja Świątecznych Targów Sztuki. Impreza prezentuje twórczość młodych polskich, to jednocześnie okazja, by kupić unikalny prezent świąteczny, który w przyszłości może zaprocentować. Wydarzenie potrwa do Wigilii. Sztukę można oglądać w krakowskiej galerii Onamato i online – w galerii artpower.pl 

patronat rynekisztuka.plMłoda polska sztuka jest coraz popularniejsza – warto obserwować ją nie tylko ze względu na jej ogromną różnorodność, ale i perspektywy inwestycyjne. Świąteczne Targi Sztuki już trzeci raz z rzędu dają możliwość zapoznania się z aktualnym dorobkiem młodych absolwentów uczelni artystycznych. Prezentowane podczas Targów dzieła są wynikiem starannego wyboru dokonanego przez organizatorki wydarzenia – Aleksandrę Dyras z galerii Onamato i Gabrielę Gancarz-Stasiak z galerii Artpower.pl. Dzięki temu na ekspozycji nie trafimy na dzieła przypadkowe, ale na ofertę dobrych i rokujących młodych artystów, a są to m.in.:

  • Bartosz Kaproń – zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz ilustracją. Aktualnie studiuje na ASP w Krakowie na wydziale grafiki (od 2011 r. Stypendium Rektora ASP), odbył również stypendium zagraniczne w National College of Art and Design w Dublinie na wydziale malarstwa. Jest laureatem konkursu „Bitwa sztuki” w 2013 r. oraz uczestnikiem licznych wystaw w Polsce i za granicą.
  • Barbara Karpiel – studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Od 2009 roku kontynuowała studia na  Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, w pracowni Malarstwa prof. Leszka Misiaka. Dyplom z malarstwa obroniła w 2012 r.
  • Ziemowit Fincek – w 2013 r. obronił dyplom licencjacki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendysta w Accademia di Belle Arti di Venezia, wydział Malarstwa, Włochy.
  • Paulina Daniluk – studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. D. Kowalskiego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią oraz montażem dźwięku.

Formuła Świątecznych Targów Sztuki pozwala oglądać prace na żywo w Krakowie w galerii Onamato (do 23 grudnia 2013), ale możliwe są również zakupy online za pośrednictwem galerii internetowej Artpower.pl – to sprawia, że lokalne wydarzenie nabiera zasięgu ogólnopolskiego.

Tegoroczna edycja Targów została wzbogacone o wydarzenia towarzyszące:
– 18 grudnia, godz. 17:30-19:00 – Wigilia Onamato z koncertem kwartetu smyczkowego ENCORE;
– 20 grudnia, godz. 17:00 – pokaz grafiki warsztatowej;
– 18, 20, 21 grudnia – Smak Sztuki – pokazy parzenia herbat.

Świąteczne Targi Sztuki odbywają się w galerii Onamato przy Brackiej 7 w Krakowie, do 23 grudnia 2013 r., a przez cały miesiąc online pod adresem artpower.pl/targi2013. Więcej szczegółowych informacji na temat Targów i wydarzeń towarzyszących na facebook.com/SwiateczneTargiSztuki

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie w Kalendarzu Rynku i Sztuki.

logo

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017