szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
AM warsztaty

Targi Sztuki w Londynie 2014

13.01.2014

Świat: wydarzenia

Targi London Art to największe tego typu wydarzenie w Anglii. W tym roku odbędzie się 26. edycja międzynarodowego spotkania miłośników sztuki. Co warto zobaczyć?

Spośród galerii reprezentujących sztukę brytyjską oraz współczesną wybrano 100 przedstawicieli, którzy będą mieli szanse zaprezentować się na Targach London Art – co postrzegane jest jako wyróżnienie. To niebywała okazja, ponieważ co roku w tym miejscu spotyka się wielu kolekcjonerów i amatorów sztuki. W 2013 roku liczba zwiedzających przekroczyła 23 tys. osób.

Należy podkreślić, że celem twórców targów jest stworzenie przedsięwzięcia, które nie tylko zwiększy sprzedaż, ale pozwoli utworzyć uczestnikom sieć kontaktów biznesowych.

Wydarzenie potrwa od 15 do 19 stycznia, a głównym miejscem spotkań pozostanie Bussines Design Center. Odwiedzający Targi London Art będą mogli podziwiać dzieła w trzech sektorach: Galerie, Art Projects i Photo50.

W sektorze Galerie – jak sama nazwa wskazuje – w swój dorobek zaprezentują wybrane galerie. Zostaną tam zaprezentowane prace pochodzące z okresu od początku XX wieku aż do dzisiaj. Nowością spotkania będzie prezentacja Galerii Whitestone z Tokio, która przedstawi dzieła grupy Gutai – zrzeszenia japońskich artystów awangardowych z 1950 roku. Galeria Cynthia Corbet wystawi ekskluzywne prace Williama Johna Kennedy’ego dokumentujące życie Andiego Warhola oraz jego muzy Ultry Violet.

Platformą przeznaczoną dla międzynarodowej sztuki najnowszej jest Art Project. Powstała 10 lat temu, ale dopiero w tym roku połączona została z cyklem dialogów pomiędzy rozmaitymi ekspertami – opiekunem sekcji jest Adam Carr. Nowością jest możliwość obejrzenia najlepszych prac dyplomowych studentów ze szkół artystycznych w Anglii.

Specjaliści z Photo50 w tym roku wyselekcjonowali fotografie pod kątem hasła przewodniego, które w wolnym tłumaczeniu brzmi „Nieistotna sprawa”. Dodatkowo prace utożsamiają panujące w fotografii trendy, a eksperci zwracają uwagę, że pomagają rozróżnić, to, co w sztuce namacalne a co cyfrowe.

Wydarzenie jest bardzo atrakcyjnym punktem w kalendarzu. Targi Sztuki w Londynie coraz częściej odwiedzane są przez przedstawicieli różnych narodowości. Unikalność tego spotkania może potwierdzić fakt, że zrzesza ono zarówno znane galerie, jak i wschodzących artystów.

Źródła: London Art Fair (press)

Katarzyna Grzemska

Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: