szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Salon Antykwariuszy oraz Sztuki Współczesnej po raz 40. w Bordeaux

22.01.2014

Świat: wydarzenia

W Bordeaux organizowany jest po raz 40. Salon Antykwariuszy oraz Sztuki Współczesnej. Na przełomie stycznia i lutego można będzie obejrzeć jak współczesność płynnie przenika się z starodawnymi formami sztuki.

Wydarzenie organizowane przez ekspertów z dziedziny form wizualnych jest jednym z największych tego typu we Francji, a także w Europie. Jest to doskonałe spotkanie dla miłośników i kolekcjonerów antyków, którzy nie tylko mogą obejrzeć eksponaty, ale także uczestniczyć w zorganizowanych panelach dyskusyjnych, czy warsztatach.

Ponad 100 wystawców postara się udowodnić, że to co staromodne często może towarzyszyć nam we współczesności – od ceramiki aż po stare książki i meble. Piękno ukryte w starych przedmiotach zostanie zestawione z nowoczesnymi formami sztuki. Podczas Salonu zaprezentowane zostaną antyki począwszy od epoki greckiej i rzymskiej aż do XX wieku.

Dodatkową atrakcją będą warsztaty dekoracji wnętrz zorganizowane przez Home Staging, które mają na celu wskazanie sposobu na połączenie przedmiotów z różnych okresów czasu w pomieszczeniach mieszkalnych. Kolejnym warsztatem, który odbędzie się w ramach Salonu to sposoby konserwacji antyków.

Inauguracją trwającego od 25 stycznia do 2 lutego Salonu będzie uroczysta kolacja na rzecz Stowarzyszenia Retinostop oraz Instytutu Curie. Wszystkie środki przeznaczone podczas wieczoru zostaną przekazane powyższym organizacjom na badania oraz prewencję retinoblastomy – dotykającej przede wszystkim dzieci.

Katarzyna Grzemska

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.