szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

Salon Antykwariuszy oraz Sztuki Współczesnej po raz 40. w Bordeaux

22.01.2014

Świat: wydarzenia

W Bordeaux organizowany jest po raz 40. Salon Antykwariuszy oraz Sztuki Współczesnej. Na przełomie stycznia i lutego można będzie obejrzeć jak współczesność płynnie przenika się z starodawnymi formami sztuki.

Wydarzenie organizowane przez ekspertów z dziedziny form wizualnych jest jednym z największych tego typu we Francji, a także w Europie. Jest to doskonałe spotkanie dla miłośników i kolekcjonerów antyków, którzy nie tylko mogą obejrzeć eksponaty, ale także uczestniczyć w zorganizowanych panelach dyskusyjnych, czy warsztatach.

Ponad 100 wystawców postara się udowodnić, że to co staromodne często może towarzyszyć nam we współczesności – od ceramiki aż po stare książki i meble. Piękno ukryte w starych przedmiotach zostanie zestawione z nowoczesnymi formami sztuki. Podczas Salonu zaprezentowane zostaną antyki począwszy od epoki greckiej i rzymskiej aż do XX wieku.

Dodatkową atrakcją będą warsztaty dekoracji wnętrz zorganizowane przez Home Staging, które mają na celu wskazanie sposobu na połączenie przedmiotów z różnych okresów czasu w pomieszczeniach mieszkalnych. Kolejnym warsztatem, który odbędzie się w ramach Salonu to sposoby konserwacji antyków.

Inauguracją trwającego od 25 stycznia do 2 lutego Salonu będzie uroczysta kolacja na rzecz Stowarzyszenia Retinostop oraz Instytutu Curie. Wszystkie środki przeznaczone podczas wieczoru zostaną przekazane powyższym organizacjom na badania oraz prewencję retinoblastomy – dotykającej przede wszystkim dzieci.

Katarzyna Grzemska

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: