szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Sztuka geometryczna Tamary Berdowskiej – emocjonalna i zmysłowa

18.02.2014

Polska: wydarzenia

Poradnik o rynku sztuki

Trwająca w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej wystawa Tamary Berdowskiej pt. „Malarstwo i obiekty”, to najnowsza seria obrazów artystki z lat 2012–2013, będąca niezwykle zwartą kolekcją o wielkiej innowacyjności rozwiązań geometrycznych, w bogatej gamie błękitów, zgaszonych fioletów i wysmakowanych zieleni. Obrazy nie mają tytułów, skłaniają do medytacji nad formą i treścią. Widzowi wrażliwemu na poetykę malarstwa abstrakcyjnego, tytuły nasuwają się same.

Wystawę, na która składają się 33 obrazy olejne, uzupełniają dwa obiekty – rysunki przestrzenne wykonane na przeźroczystych foliach zawieszonych gęsto w szeregu – nadające geometrycznej formie ulotność, zmienność i pewne niedopowiedzenie.

– „Jest to malarstwo o takiej głębi i subtelności doznania zmysłowego i takiej sile emocjonalnego i zmysłowego przesłania, że na długo pozostaje w pamięci”

Pisze o bielskiej wystawie Tamary Berdowskiej Bożena Kowalska, wybitna krytyczka i teoretyczka sztuki specjalizująca się w sztuce geometrycznej, autorka kilkunastu książek z zakresu sztuki współczesnej oraz ponad tysiąca publikacji. Widzowie odwiedzający wystawę mogą przeczytać fragmenty recenzji Bożeny Kowalskiej w ulotce towarzyszącej ekspozycji.

Wystawa trwa do 2 marca 2014 roku. 

fot. góra Tamara Berdowska, „Malarstwo i obiekty”, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała, wernisaż wystawy, 5.02.2014, fot. Krzysztof Morcinek

Źródło: Galeria Bielska BWA

 

Niemczycka Gallery baner duży

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.