szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Prestiżowe targi sztuki i antyków TEFAF 2014

13.03.2014

Świat: wydarzenia

TETAF Maastricht to wydarzenie dedykowane sztuce, koło którego z pewnością nie można przejść obojętnie. Te perfekcyjnie przygotowane światowe targi sztuki gromadzą nie tylko zacne grono odbiorców, ale przede wszystkim doskonałe arcydzieła dostępne aktualnie na rynku sztuki.

Eksponaty zgromadzone na przestrzeni 7 000 lat historii sztuki zostaną przedstawione przez ponad 270 wiodących galerii z 20 krajów. Założeniem targów jest skonfrontowanie kolekcjonerów z przeświadczeniem, że na rynku sztuki pozostało niewiele obiektów przedstawiających doskonały kunszt artystyczny.

Centrum Kongresowe w Maastricht zostało wypełnione wysublimowanymi dziełami. Niektóre jeszcze nigdy nie były wystawiane na sprzedaż, inne natomiast stanowią gratkę dla koneserów, ponieważ przez wiele lat pozostawały niedostępne. Targi potrwają od 14 do 23 marca, dając możliwość zakupu obrazów starych mistrzów, sztuki współczesnej, szkiców, antyków, a także biżuterii i przedmiotów designerskich XX wieku.

Początki tego niezwykłego wydarzenia sięgają 1975 roku. Zmiany nazwy oraz rozszerzenie zainteresowania o dziedziny inne niż tylko malarstwo spowodowały, że targi z edycji na edycję zwiększają swój prestiż. TEFAF to jedno z najbardziej wpływowych przedsięwzięcie współcześnie funkcjonujących na światowym rynku sztuki.

Dzieło Vincenta van Gogha „Moulin de la Gallette” to jeden z najbardziej wartościowych obrazów prezentowanych podczas targów. Wyjątkowość dzieła podkreśla fakt, że jest to jedno z pierwszych płócien namalowanych na przełomie dwóch ważnych etapów twórczości holenderskiego mistrza –ponurych inscenizacji życia codziennego i pozytywnych impresjonistycznych krajobrazów. Ponadto w Maastricht będzie można podziwiać niecodzienny eksponat ukazujący kunszt rzemieślniczy Paula Gauguina -parę charakterystycznych holenderskich drewniaków z 1890 roku.

Wśród ponad 30 000 prac można również znaleźć pracę Sir Anthony’ego van Dycka będącą wspaniałym podwójnym portretem datowanym na ok. 1620 rok. Ponadto częścią targów będzie malarstwo Cranacha Młodszego, Guido Reni, Giovanniego Francisco Barbieri i Eugen Delacroix.

Wydarzenie podzielone jest na 29 sekcji, największą z nich jest kategoria obejmująca antyki reprezentowana przez 100 wystawców. Do kolekcji należą obiekty t.j Biblia Latina 1250 roku, czy carska biżuteria koronna. Najstarszym prezentowanym eksponatem będzie jednak egipska waza z 4 tysiąclecia p.n.e.

Prace sztuki współczesnej obejmują m.in trzy dzieła Damiena Hirsta: „Black Ship with Golden Horns”, „The Dance” oraz „Styx” wystawiane przez Braci Tomasso, z którymi artystę wiąże bezpośrednia znajomość z dzieciństwa. Do reprezentantów modern art należą także Andy Warhol, Ernst Ludwig Kirchner i Bill Viola.

Frekwencja podczas Targów TETAF szacowana jest na ok. 80 tys. kolekcjonerów i pasjonatów. Organizatorzy wkładający w wydarzenie niesamowity trud zapewniają, że wszystko zapięte jest na ostatni guzik. Przez 9 dni przedstawiciele najdalszych zakątków świata będą mogli podziwiać piękno i unikalność dzieł, które na stałe zapisały się na kartach historii. Dodatkowo mogą skorzystać z opinii ekspertów, a także uczestniczyć w organizowanych sympozjach.

Katarzyna Grzemska

fot. góra: materiały prasowe TEFAF

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.