szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Sukces poszukiwań obrazu Normana Rockwella

13.03.2014

Świat: wydarzenia

Rzecznik Welpak Corp. – firmy odpowiedzialnej za przewóz dzieł sztuki po sprzedaży – poinformował, że zaginione dzieło Normana Rockwella zostało odnalezione. Obraz uznawany za zaginiony od ponad roku szczęśliwie udało się odnaleźć w amerykańskim stanie Ohio.

Rockwell to artysta, który w latach 1919-1939 tworzył okładki oraz ilustracje często pojawiające się w amerykańskiej prasie. Jeden z jego olejnych obrazów, prototyp okładki Saturday Evening Post, stał się przedmiotem intensywnych poszukiwań.

Sport” to humorystyczna ilustracja wędkarza sprzedana w Nowym Jorku w domu aukcyjnym Sotheby’s. Cena wylicytowanego obrazu to 1,8 mln dolarów. Po dokonaniu transakcji dzieło miało zostać przetransportowane do jego nowego właściciela, w rezultacie nigdy tam nie dotarło. Zaginęło podczas okresu przechowywania w strzeżonym magazynie należącym do Welpak Corp.

Dochodzenie prowadzone przez Globalny Serwis Śledczy doprowadziło do stanu Ohio. Dean Golemis odnalazł dzieło dzięki anonimowej rozmowie telefonicznej. Na miejscu okazało się, że zabezpieczenie obrazu zostało nienaruszone, a on sam pozostał nietknięty.

Welpak Corp. ogłosiło pozytywne rozwiązanie zagadki, dodając, że nikt nie zostanie oskarżony o zniknięcie obrazu, a tym samym sprawa nie trafi do sadu. Szczegóły zniknięcia „Sportu” Normana Rockwella pozostają nieznane.

Katarzyna Grzemska

fot. góra: Norman Rockwell, Sport, Sotheby’s 

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.