szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Startuje 8. edycja targów Art Dubai

18.03.2014

Świat: wydarzenia

19 marca rozpoczną się prestiżowe targi sztuki w Dubaju. ART DUBAI 2014 zgromadzi wiele dzieł o międzynarodowej sławie oraz społeczność kolekcjonerów i inwestorów, która należy do najaktywniej działających na globalnym rynku sztuki.

85 wystawców z 34 krajów zaprezentuje dzieła ponad 500 artystów. Targi obejmą sektory tematyczne dedykowane m.in. Azji Środkowej i Kaukazowi oraz szereg tematycznych wydarzeń – panele dyskusyjne, projekcje filmowe, czy instalacje.

To już ósma edycja targów, których celem jest podkreślenie kulturowych i artystycznych aspiracji miasta sztucznych wysp i wieżowców. Wśród mieszkańców Bliskiego Wschodu można zauważyć wzrost świadomości estetycznej, która obok stabilnej sytuacji ekonomicznej, skłania do zakupu obiektów kolekcjonerskich. Co ciekawe sztuka na Art Dubai 2014 uzyska kolejny wymiar. Organizatorzy zapowiedzieli, że będzie ona prezentowana w nietypowych konfiguracjach. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Marina Abramović.

Tematem przewodnim targów stanie się trudna sytuacja twórców pochodzących z terenów arabskich i post sowieckich oraz trudnościom w promowaniu sztuki na rynkach zdominowanych przez zachodni świat. Podczas dyskusji poruszone zostaną m.in. kwestie religijne i ich wpływ na kształtowanie rynku sztuki. Wedle szacunków liczba słuchaczy i zwiedzających przekroczy w tym roku 25 tys. osób.

Katarzyna Grzemska

fot. góra: materiały prasowe artdubai.ae

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.