szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Odnaleziono skradziony obraz Rembrandta

20.03.2014

Świat: wydarzenia

Rembrandt-The-Child-and-the-Soap-Bubble-E40

Rembrandt, „Child with a Soap Bubble”, źródło: artloss.com

Obraz „Child with a Soap Bubble” Rembrandta został odnaleziony po 15 latach poszukiwań.

Dzieło holenderskiego mistrza zostało zidentyfikowane przez francuską policję w nicejskiej posiadłości. Aresztowano dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie przestępstwa.

Obraz został skradziony w 1999 roku z muzeum w niedalekiej odległości od miasta Draguignan. Wtedy jego wartość szacowano na ok. 20 mln. franków, co aktualnie stanowiłoby prawie 6 mln. dolarów. Wiadomo jednak, że wartość obrazu może znacząco zmaleć, ze względu na uszkodzenia powstałe na skutek złego przechowywania.

Obraz przedstawia portret chłopca w kapeluszu przykrywającym brązowe loki. Dziecko trzyma w dłoni bańkę mydlaną.

Obrazy Rembrandta należą do jednych z najchętniej kradzionych dzieł sztuki na świecie . Wciąż nieodnalezionym obrazem Mistrza jest „The Storm on the Sea of Galilee” skradziony z bostońskiego Muzeum. W 2013 roku policja przyznała, że zna sprawców, lecz położenie obrazu ciągle pozostaje niewiadomą. W stałej ekspozycji Muzeum znajdują się ramy pozostawione przez złodziei, czekając na powrót dzieła…

Katarzyna Grzemska

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.