szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
WILLA LENTZA

Wystawa fotografii Tomka Albina „Village City”

07.04.2014

Polska: wydarzenia

Poradnik o rynku sztuki

4 kwietnia w warszawskiej galerii w lesie (gwl*) odbył się wernisaż wystawy fotografii Tomka Albina patronat rynekisztuka.plzatytułowanej „Village City“. Przedmiotem wystawy były pokazane w nietypowych ujęciach Hong Kong, Bangkok oraz Amsterdam. Ekspozycję można oglądać do 14 maja 2014r.

Tomek Albin jest młodym, znanym artystą fotografikiem, który w swoim portfolio ma zdjęcia zrealizowane na rzecz znanych marek m.in. P&G, Orange, Nestle, Toyota czy Audi oraz projekty artystyczne, takie jak „Village City”, których oglądanie jest prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki i kolekcjonerów fotografii, którzy tłumnie przybyli na otwarcie wystawy.

W industrialnej przestrzeni galerii w lesie (gwl*) Albin po raz pierwszy przed szeroką publicznością zaprezentował 8 wielkoformatowych zdjęć  z cyklu „Village City”.

Ten projekt to owoc moich podróży podczas, których staram się poprzez fotografię uchwycić miejsca z innej perspektywy. Na zdjęciach z Amsterdamu goście wystawy nie zobaczą uliczek, przy których stoją rowery, ale miejsca, które zna tylko lokalna społeczność.” – mówi artysta.

Wspólnym mianownikiem fotografii  Albina jest mocna gra światłem i sterylność obrazu. Taki efekt to zasługa aparatu analogowego, który przed zrobieniem zdjęcia jest naświetlany przez kilka godzin.

Fotografie z cyklu „Village City” hipnotyzują – mówi Robby Cyron, właściciel galerii w lesie (gwl*) i organizator wystawy. I dodaje –  dzięki wielkoformatowemu wydrukowi na dibondzie wydobyliśmy ze zdjęć głębię i perspektywę, która sprawia, że ich odbiór jest bardziej  emocjonalny. Cieszymy się, że wystawa przyciągnęła liczne grono gości, planujemy już następne.”

Galeria w lesie (gwl*) powstała by prezentować i promować dobrą fotografię artystyczną. Ambicją galerii jest udział w tworzeniu rynku fotografii kolekcjonerskiej w Polsce. Swoją nazwę galeria zawdzięcza przestrzeni w której się mieści. Warszawskie studio las to prestiżowe studio fotograficzno-filmowe. Industrialne wnętrze studia nadaje galerii niepowtarzalny charakter, jest to miejsce spotkań wielu kreatywnych osób ze świata sztuki, mody i biznesu. W galerii gościło już grono ciekawych fotografów, m.in. Szymon Szcześniak, Kasia Bobula, Mateusz Cyrankowski czy Robby Cyron oraz grupa młodych talentów podczas I edycji wystawy „gwl* YOUNG stars”.

Tomek Albin jest absolwentem poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od lat współpracuje z międzynarodowymi markami wykonując dla nich zdjęcia do kampanii reklamowych. Zaangażowany w rozwój rynku fotografii w Polsce, współzałożyciel i wykładowca projektu edukacyjnego Collegium Artis. Do tej pory jego zdjęcia można  było oglądać w galeriach: Rondo Sztuki w Katowicach, DAP w Warszawie oraz w krakowskiej Pauzie. Prace artysty zostały wielokrotnie docenione przez międzynarodowe jury i publikowane w albumie Still Life Selected  Views 2008   i 2009, a także w Luerzer’s Archive 2008 i 2009. Tomek jest laureatem branżowych nagród m.in.  Silver Drum i Silver KTR za kampanię USSR w 2010 roku, Silver i Bronze KTR za kampanię Makatka w 2009 roku, oraz Bronze EPICA i Gold KTR w 2008 roku, za kampanię Ariel Color i Ariel White.

źródło: galeria w lesie

Niemczycka Gallery baner duży

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.