szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Podsumowanie rekordowego Asia Week w Nowym Jorku

09.04.2014

Świat: aukcje

Poradnik o rynku sztuki

Nowojorski Asia Week zainkasował prawie 200 mln dolarów, czyli o 25 mln dolarów więcej niż w roku 2013. Świadczy to o rosnącej pozycji azjatyckiej sztuki na międzynarodowym rynku.

Wyniki wydarzenia są bezpośrednio związane z dużą aktywnością azjatyckich kolekcjonerów. Profesjonalizmem wykazali się też kuratorzy odpowiedzialni za organizację. W Asia Week zaangażowanych było 49 galerii oraz 4 domy aukcyjne, które zaprezentowały szeroki wachlarz obiektów artystycznych – od antycznych dzieł sztuki z Chin po współczesne rysunki z Indii.

Największym zainteresowaniem cieszyły się przedmioty z dynastii Han, wyceniane średnio na  4-40 tys. dolarów. Aukcje Christie’s łącznie zainkasowały ponad 72 mln dolarów. Najbardziej interesującą transakcją była sprzedaż naczynia z brązu „‘Min’ Fanglei”, którego właścicielem jest obecnie grupa inwestorów z Chin. Obiekt zostanie przekazany do Muzeum Hunan.

Rezultat Sotheby’s to ok. 56 mln dolarów, zainkasowanych podczas 5 zorganizowanych aukcji. “Shiumo/Water Ink”, czyli seria współczesnych rysunków atramentowych, była jednym z najbardziej pożądanych obiektów wystawionych przez ten dom aukcyjny.

Katarzyna Grzemska

fot. góra:  Mansheng Wang, Lotus Pond in Summer; źródło: Asia Week 

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.