szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Targi designu w Mediolanie: Salone del Mobile 2014

14.04.2014

Świat: wydarzenia

Od 8 do 13 kwietnia 2014 polski design reprezentował nasz kraj  podczas Salone Internationale del Mobile w Mediolanie. Wydarzenie poświęcone najwyższej klasy wzornictwu z całego świata pozwoliło na zaprezentowanie nowoczesnych i intrygujących rozwiązań polskich twórców. 

Targi Salone Internazionale del Mobile gromadzą wystawców z ponad 150 państw na 230 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej i przez wielu uznawane są za najważniejsze wydarzenie związane z projektowaniem na świecie. W czasie ich trwania Mediolan żyje designem, a w różnych punktach miasta, w ramach cyklu o nazwie Fuori Salone”, odbywają się prezentacje twórców, producentów, festiwali i konkursów wzornictwa z całego świata.

W tegorocznym programie targów, organizowanych od 1961 roku, znalazła się ekspozycja pt. „Polish Job”, która przybliżyła międzynarodowej publiczności współczesne polskie wzornictwo oparte na lokalnej tradycji, szanujące przeszłości, a jednocześnie odważnie spoglądające w przyszłość i korzystające z innowacyjnych rozwiązań. Atrakcją wystawy były warsztaty, w czasie których zwiedzający mogli drukować na drukarce 3D miniaturki wybranych eksponatów.

Na targach mediolańskich odbyła się pierwsza prezentacja kolekcji „You.Me.Design” polskiej marki Comforty, współtworzonej m.in. przez Tomasza Augustyniaka, Tomasza Rygalika i Dorotę Koziarę. Prace tej ostatniej projektantki można było również zobaczyć w jej mediolańskiej Studio Gallery.

Przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie publiczność targów miała także okazję zapoznać się z osiągnięciami Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i działającą w jej ramach pracownią projektowania środków transportu. Jej absolwenci to często główni projektanci w dużych koncernach samochodowych znanych światowych marek.

W Mediolanie, poza prezentacją multimedialną o wrocławskiej ASP, odbyła się także prezentacja miasta Wrocław, jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016 roku.

źródło: MSZ

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.