szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Strategiczny alians portali aukcyjnych z Chin i USA

16.04.2014

Poradnik, Świat: wydarzenia, Trendy inwestycyjne

W ciągu najbliższych miesięcy dojdzie do konsolidacji dwóch internetowych platform zajmujących się handlem dziełami sztuki. Strategiczna współpraca połączy Chiny oraz Stany Zjednoczone, nadając nowy charakter globalnemu rynkowi sztuki.

Globalny rynek sztuki związany jest z ciągłym poszukiwaniem nowych rozwiązań. Azjatycki serwis aukcyjny EpaiLive oraz amerykański Invaluable, wychodząc naprzeciw potrzebom kolekcjonerów i inwestorów, postanowiły połączyć siły. Partnerstwo  wyrosło na rocznych sprawozdaniach z rynku sztuki, z których wynika, że aż 2/3 międzynarodowego obrotu dziełami sztuki na aukcjach należy do Chin i USA.

Celem integracji dwóch wyselekcjonowanych kolekcji jest stworzenie konkurencyjnej bazy klientów. EpaiLive zrzesza kolekcjonerów z 98 krajów i ponad 1000 domów aukcyjnych na całym świecie. W tamtejszych aukcjach uczestniczy ok. 100 tys. chińskich inwestorów, którymi szczególnie zainteresowany jest Invaluable.

Twórcy EpaiLive liczą na wzmocnienie rynku Azji i Pacyfiku, a także podniesienie statusu i wpływu na globalnym rynku aukcyjnym. Amerykanie z kolei, oferując zbiór przedmiotów różnych dziedzin o wartości ok. 4 mld dolarów, dążą do zwiększenia rozpoznawalności marki oraz podniesienia swojego statusu wśród kolekcjonerów z Azji.

Handel odbywający się za pośrednictwem internetu stał się niezwykle popularny. Zaawansowane modele e-commerce, którymi charakteryzują się obydwie jednostki, dają nieskończoną ilość możliwości. Zarówno EpaiLive, jak Invaluable dysponują także doskonałymi systemami obsługi logistycznej. Pozostaje kwestia zabezpieczenia płatności oraz wypracowanie indywidualnego podejścia marketingowego, które pozwoli szybko reagować na trendy w Azji oraz Ameryce.

Konsolidacja może być początkiem największego artystycznego przedsięwzięcia łączącego dwóch światowych gigantów. Tendencje dla sprzedaży sztuki online ciągle rosną. Eksperci twierdzą, ze to doskonały moment, aby połączyć siły.

Katarzyna Grzemska

fot. góra: źródło: invaluable.com

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów