szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
WILLA LENTZA

The Big Egg Hunt 2014 – rekordowe dzieło Jeffa Koonsa

16.04.2014

Świat: aukcje

Poradnik o rynku sztuki

Podczas aukcji zorganizowanej w ramach The Big Egg Hunt w Nowym Jorku, jajo zaprojektowane przez Jeffa Koonsa osiągnęło rekordową kwotę 360 tys. dolarów.

Tradycja  The Big Egg Hunt sięga 2012 roku, kiedy to grupa artystów zrzeszyła się by celebrować wielkanocną tradycję ukrywania jaj. Inicjatywa od początku podporządkowana była celom charytatywnym, a jaja – wykonywane przez znane w świecie artystycznym nazwiska – nawiązywały do jaj carskich. 

Tegoroczna edycja objęła 300 artystycznie wykonanych jaj dużych rozmiarów, które rozmieszczono w pięciu dzielnicach Nowego Jorku. Ich dokładne położenie nie zostało sprecyzowane przez organizatorów, co ma zachęcić do poszukiwań. Dzieła można jednak oglądać w serwisie Paddle8, który do 25 kwietnia pośredniczy w ich sprzedaży. Minimalna stawka dla każdego dzieła wynosi 500 dolarów.  

Mimo że pozostał jeszcze ponad tydzień aktywnego licytowania, jajo zaprojektowane przez Jeffa Koonsa osiągnęło kwotę 360 tys. dolarów. Wśród pozostałych artystów znaleźli się m.in.: Tracey Emin, Mark Quinn, Zaha Hadid, Ronnie Wood, Peter Beard, Diane von Furstenberg, Emin, Bruce Weber i Julian Schnabel.

Wszystkie fundusze zebrane w trakcie happeningu zostaną przekazane na cele charytatywne. Organizacjami, które otrzymają środki materialne jest Elephant Family – fundacja zajmująca się ochroną środowiska naturalnego słoni oraz jednostki wspierające rozwój sztuki wśród najmłodszych.

Katarzyna Grzemska

fot.góra: źródło: thebigegghunt.com

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

Niemczycka Gallery baner duży

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.