szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Polska galeria na targach sztuki Art Monaco 2014

07.05.2014

Polska: wydarzenia, Świat: wydarzenia

Księstwo Monaco posiada bardzo bogatą ofertę kulturalną, której ważnym elementem jest już piąta edycja Art Monaco. Jest to ważne wydarzenie na kulturalnej mapie Europy, które rozpoczęło się 24 kwietnia i trwało nieprzerwanie przez kolejne trzy dni. Jak co roku miłośnicy sztuki, ale także luksusu, spotykają się na święcie sztuki współczesnej, by podziwiać najbardziej charakterystyczne i poszukiwane dzieła sztuki.

[vsw id=”bitiOgyZJnA” source=”youtube” width=”650″ height=”450″ autoplay=”no”]

Dzięki Art Monaco, najbardziej znane galerie świata, mogły eksponować i sprzedawać dzieła ze swych kolekcji w jednym miejscu i czasie. Te mniej popularne miały okazję się wybić się na rynku dzięki obecności wielu znanych i wpływowych osób. Pośród ponad 4000 dzieł sztuki z ponad 70 galerii, można było odnaleźć różne formy artystycznego wyrazu m.in. malarstwo olejne i akrylowe, akwarele, rzeźby, fotografię, antyki, design biżuterii a nawet mebli. Jednakże wszyscy wystawcy byli poddani szczegółowej selekcji, w celu zapewnienia wysokiej jakości targów. Komisja selekcyjna składała się z cenionych postaci międzynarodowej sceny kulturalnej, jej zadaniem była dbałość o jakość ale także różnorodność wyświetlanych dzieł oraz odnajdywanie młodych talentów.

Targi odbyły się w Grimaldi Forum, jednym z najbardziej cenionych i podziwianych centrów kulturalnych Europy. Dzięki wspaniałej architekturze budowli oraz położeniu, forum pełniło idealną rolę Sali Wystawowej. Miejsce jest związane z ukochaną przez wszystkich księżniczką Monako Grace, dzięki czemu w Espace Diagilewa panowała wyjątkowa atmosfera. Sala oferowała aż 4000 m2, dzięki czemu impreza była doskonale zorganizowana, a charakter przepychu oraz kreatywności został zachowany.

Targi Art Monaco 2013

Tegoroczne targi odbyły się pod nadzorem Johanessca Rodrigueza z Opus Eventi. W tej edycji mogliśmy się przyglądać zapierającym dech w piersiach fotografiom przedstawiającym rekiny i wieloryby, autorstwa Kristiana Schmita. Pochodzący z Kolumbii Mauricio Velez, szokował ale i intrygował swoją kolekcją Demons and Angels. Oryginalne rzeźby balansujące Jerzego Kędziora, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na targach zagościła także tematyka religijna – słynne ikony autorstwa Pavla Mitkova, którego dzieła znajdują m.in. się w prywatnej kolekcji Władimra Putina.

Wystawy prezentowane na Arte Monaco mają silnie internacjonalny charakter, zainteresowani mogli podziwiać dzieła pochodzące z: Niemiec, Armenii, Austrii, Kolumbii, Chin, Polski, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Francji, rodzimego Monaco, Rosji, Czech, Belgii, Kanady, Hiszpanii, Chorwacji, Holandii, Libanu, Estonii, Włoch, Ukrainy, Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Izraela i Szwajcarii. W tym roku nie zabrakło również galerii z Polski.

„Niektórzy sądzą, że luksus jest przeciwieństwem biedy. Otóż – nie jest. Luksus jest przeciwieństwem bylejakości”(Coco Channel). O trafności tego stwierdzenia przekonali się na targach sztuki Art Monaco 2014, właściciele polskiej galerii Touch of Art,  prezentując obrazy Tomasza Sętowskiego.

Wszechobecny luksus sprawił, że na targi lecieliśmy lekko onieśmieleni. Nasza codzienność jako galerii on-line wygląda całkiem skromnie: jesteśmy skupieni na pracy przed komputerami, a z kolekcjonerami spotykamy się przy okazji dostarczania im zakupionych obrazów. Targi były dla nas więc odświętnym wydarzeniem, zwłaszcza, że chcieliśmy na nich zaprezentować obrazy wyjątkowego, wielokrotnie odznaczanego, cenionego na całym świecie artysty: Tomasza Sętowskiego. Wybór właśnie tego artysty okazał się strzałem w dziesiątkę. Jeden z prezentowanych na targach obrazów za naszym pośrednictwem trafił do prywatnej kolekcji Księżniczki Camilli di Borbone delle Due Sicilie, Duchessa di Castro – to dla nas bardzo nobilitujące – przyznaje Paweł Kamiński, właściciel Touch of Art.

W tegorocznej imprezie udział wzięli m.in:

Svenka Konstgalleriet–  galeria założona w Szwajcarii w 1974 roku, posiadająca międzynarodową renomę, prezentując ponad 400 ekspozycji na całym świecie, reprezentując ponad 500 artystów każdego sezonu. Jednocześnie wspierając wiele organizacji charytatywnych. Swoją uwagę koncentruje na sztuce współczesnej- wystawiając rysunki, obrazy oraz grafiki i fotografię.

Thierry Blum Gallery–  dzięki wcześniejszym niepowodzeniom w branży architektonicznej w Thierrym Blumie zrodziła się pasja do rzeźby. Dzięki swemu wyjątkowemu zmysłowi oraz dużej ekspresji sam stał się wybitnym rzeźbiarzem.

Liubov Juravliova–  od najmłodszych lat artystka była związana ze sztuką. Talent i zamiłowanie do malarstwa odziedziczyła po ojcu, wraz z matką malowała na jedwabiu. Teraz Liubov Juravliova tworzy ubrania, które są dziełami sztuki, oraz obrazy, subtelne ale i rewolucyjne.

Targi Art Monaco odbiły się szerokim echem na międzynarodowej scenie kulturalnej, będąc jedną z najbardziej ekskluzywnych imprez artystycznych na świecie.

Źródło: en.artemonaco.com

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.