szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Dzieło van Gogha odnalezione

19.05.2014

Świat: wydarzenia

W sobotę świat sztuki obiegła niecodzienna wiadomość. W Hiszpanii odnaleziono, przez 40 lat uważany za zaginiony, obraz autorstwa Vincenta van Gogha.

Obraz został odnaleziony w jednej z ponad pięciuset skrzynek depozytowych należących do osób unikających płacenia podatków. Dzieło datowane na rok 1889, nosi tytuł „Cypress, Sky and Country”, jak podaje hiszpański dziennik El Mundo. Ostatni raz widziano je w Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu.

Nie wiadomo jeszcze czy dzieło jest oryginałem. Posiada 3 plomby potwierdzające autentyczność, jednak ostatnie słowo w tym temacie należeć będzie do hiszpańskiego Ministerstwa Kultury. Wartość obrazu nie została jeszcze oszacowana. Aktualnie trwa dochodzenie mające ustalić, czy obraz został skradziony i w ten sposób znalazł się w skrzynce.

Karolina Wrześniewska

Fot. (góra) „Cypress, Sky and Country”, Vincent van Gogh (źródło: artobserved.com)

Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.