szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MWW

WAR/SAW – relacja z wernisażu

21.05.2014

Polska: wydarzenia

Sklep rynekisztuka

Jak wygląda Warszawa nocą? Jak imprezują jej mieszkańcy? Odpowiedź na te pytania można znaleźć w fotografiach Pawła Tkaczyka z cyklu  WAR/SAW. 16 maja odbył się wernisaż wystawy, którą oglądać można do 18 czerwca w warszawskiej galerii w lesie. 

Fotografie  z cyklu WAR/SAW elektryzują. Zdjęcia zrobione w klubowej toalecie przeplatają się ze zdjęciami kobiecych patronat_medialny_rynekisztukaszpilek, obiektów pokazanych w nietypowym kontekście oraz  ludzi w ekstazie zabawy albo upojenia alkoholowego. Trudno odmówić im surowego realizmu i odwagi, kiedy się na nie patrzy.

„WAR/SAW to cykl czterdziestu selektywnie wybranych fotografii, które w pewnym sensie tworzą jedną historię – mówi Robby Cyron, właściciel galerii w lesie (gwl*) i organizator wystawy. I dodaje – To projekt, który  budzi silne emocje i skłania widza  do przemyśleń. Tkaczyk pokazał nocne życie stolicy od kulis.

To druga wystawa fotografii Tkaczyka, który znany jest przede wszystkim ze swej twórczości malarskiej. Jego prace znajdują się w zbiorach kolekcjonerów zarówno w Polsce jak i za granicą.  Podczas wernisażu, goście mieli niecodzienną okazję zadać artyście pytania dotyczące poszczególnych zdjęć i jego fotograficzną twórczość.

fot. Paweł Tkaczyk, źródło: Galeria w Lesie

fot. Paweł Tkaczyk, źródło: Galeria w Lesie

Zdjęcia robię dla siebie – powiedział podczas wernisażu Tkaczyk. I dodał: Kiedy wychodzę nocą na miasto, zawsze mam ze sobą aparat. Żeby zrobić zdjęcie niejednokrotnie ryzykuję. Wchodzę z aparatem tam, gdzie jest niebezpiecznie, robię zdjęcia obiektom, na które pozornie nikt nie zwraca uwagi, fotografuję ludzi, którzy czasami nie są tego świadomi.

źródło: Galeria w Lesie

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.