szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Dzieło Klimta w Israel Museum

03.06.2014

Świat: wydarzenia

Israel Museum w Jeruzalem jest nowym właścicielem jedynego pozostałego obrazu olejnego z całej serii dzieł stworzonych przez Gustava Klimta. Pozostałe prace korespondujące z nowym nabytkiem muzeum, zostały zniszczone podczas II Wojny Światowej.

“Die Medizin (Kompositionsentwurf)” został namalowany między 1897 a 1898 rokiem i był częścią większego projektu, przeznaczonego na wystawę w Uniwersytecie Wiedeńskim. To alegoryczne dzieło przedstawia Hygieję, grecką boginię zdrowia w towarzystwie nagich postaci.

Muzeum w oficjalnym oświadczeniu wyjawia, że nabyło obraz od potomków Hermanna Wittgensteina, mecenasa Klimta i kuzyna filozofa Ludwiga Wittgensteina, jednak nie zdradziło kwoty. Przykładowo, portret Adeli Bloch-Bauer stworzony przez tego samego artystę, został kupiony za 135 mln dolarów przez multimilionera Ronalda Laudera.

„To ikoniczna praca zawierająca w sobie ducha XIX w, jednocześnie przygotowując tło dla radykalnych zmian, które przyjdą w XX wieku i zdefiniują ówczesną sztukę” – powiedział James Snyder, dyrektor Israel Museum.

Karolina Wrześniewska

fot. (góra): Gutav Klimt, “Die Medizin (Kompositionsentwurf)”, Israel Museum

Portal Rynek i Sztuka

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.