szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

„Feed Folks” gwiazdą Heritage Auctions

06.06.2014

Aukcje, Rekordy aukcyjne, Świat, Świat: aukcje

Na Heritage Auctions sprzedano dzieła sztuki o łącznej wartości 6,5 mln dolarów, z czego 1,2 mln przyniósł obraz Davida Hammonsa, „Feed Folks”. Jest to rekord dla prac tego artysty.

Obraz „Feed Folks” powstał w 1974 roku i od tamtego czasu był w rękach jednej rodziny. Eksperci sądzą, że odniósł tak duży sukces na aukcji z dwóch powodów: pochodzi z okresu sprzed przeprowadzki artysty do Nowego Jorku oraz  nigdy wcześniej nie był dostępny dla kolekcjonerów.

Innymi dziełami, które poszły pod młotek na Heritage Auctions, były dwie prace Sama Francisa, „Untitled” (515 tys. $) i „Bright Sadle” (257 tys. $). Bardzo dobrym wynikiem zakończyła się również aukcja dzieł François-Xaviera Lalanne – było to w sumie 411 tys. dolarów. Kwoty oscylujące w granicach 100 tys. dolarów osiągnęły między innymi dzieła Lui Liu, Roberta Rauschenberga, Andy’ego Warhola, Jaspera Johnsa i Joan Miró.

Karolina Wrześniewska

Fot (góra): David Hammons, „Feed Folks”, Heritage Auctions

Portal Rynek i Sztuka

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.