szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Obraz Francisa Bacona z kolekcji znanego pisarza na aukcji w Christie’s

12.06.2014

Aukcje, Świat: aukcje

Portret Luciana Freuda autorstwa Francisa Bacona zostanie wystawiony 1 lipca na aukcji sztuki współczesnej w Christie’s. Wartość obrazu jest szacowana w granicach 8-12 milionów funtów.

Obraz pochodzi z kolekcji znanego pisarza Roalda Dahla, który nabył go w 1967 roku za niecałe 3000 funtów. Pieniądze pochodziły z honorarium, które autor otrzymał za książkę „Charlie i fabryka czekolady”, wydaną rok wcześniej. Rodzina Dahla posiada jeszcze 3 inne prace Bacona, który był bliskim przyjacielem pisarza.

Dochód ze sprzedaży obrazu zostanie przekazany fundacji Roald Dahl’s Marvelous Children’s Charity, która zajmuje się pomocą chorym dzieciom.

Katarzyna Czekalska

fot. (góra) Francis Bacon „Study for Head of Lucian Freud” (1967), Tate

Portal Rynek i Sztuka

LOGO RiS

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.