szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Art Basel 2014 – światowe targi sztuki

17.06.2014

Świat: wydarzenia

Art Basel to światowa premiera dzieł sztuki współczesnej, która odbywa się w Bazylei, Miami Beach i Hong Kongu. Organizatorzy zapewniają przestrzeń dla galerii sztuki  umożliwiając im pokazanie swoich dzieł sztuki międzynarodowej publiczności. Pokazy przyciągają miłośników sztuki współczesnej z całego świata. Targi Art Basel prowadzą także współpracę z instytucjami kulturalnymi miasta, w którym odbywa się wydarzenie.

[vsw id=”22jw3_PcRBk” source=”youtube” width=”650″ height=”450″ autoplay=”no”]

Art Basel został założony w 1970 r. przez właścicieli galerii w BazyleiDziś Art Basel to wydarzenie na światowym poziomie organizowane w czerwcu każdego roku, które dedykowane jest dla koneserów i miłośników sztuki.

Art Basel podzielony jest na kilka sektorów. Głównymi są Galerie oraz Reportaż. Dodatkowe sektory to:  Parcours, Panele dyskusyjne, Salon, Film oraz Sektor Nieograniczony, w którym kuratorzy mogą wybrać prace wykraczające poza klasyczny art-show stoiska.

W edycji odbywającej się w 2014 roku Parcours zlokalizowane będą w całym Rheingasse w Kleinbasel. W sumie będzie to 15 miejsc, gdzie umieszczone zostaną dzieła sztuki uznanych na świecie artystów: Francesco Arena, Darren Bader, Gottfried Bechtold, Pierre Bismuth , Jean – Luc Blanc, Chris Burden, Ryan Gander, Mario Garcí a Torres, Mark Handforth, Iman Issa, João Penalva , Seth Price, Eva Rothschild, Guido van der Werve i Zeng Fanzhi.

Parcours współpracuje z galeriami w Bazylei poprzez wplatanie artystycznych inwencji w tkankę konkretnej lokalizacji, gdzie znajduje się wystawa. Kuratorem Parcours po raz drugi będzie Florence Derieux, dyrektor FRAC Champagne – Ardenne. Sektor z organizowanym Parcours będzie otwarty dla publiczności przez cały środowy wieczór 18 czerwca. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W ramach wydarzenia przewidziany jest także specjalny występ Guido van der Werve i Mario García Torres.

[vsw id=”WXYEHhVKmPs” source=”youtube” width=”650″ height=”450″ autoplay=”no”]

Barnaby Furnas - Abraham Lincoln

Art Basel – Barnaby Furnas – Abraham Lincoln

Na Art Basel zorganizowany zostanie także panel dyskusyjny, w którym wezmą udział czołowi artyści, historycy sztuki,kuratorzy, dyrektorzy muzeów, krytycy i kolekcjonerzy z całego świata. W trakcie wystąpień poruszać będą szeroką gamę tematów z pogranicza sztuki. W tym roku zapowiedzianych jest 27 wykładów. Każdy z nich zaproponuje unikalne spojrzenie na temat tworzenia, gromadzenia i wystawiania dzieł sztuki. Po wykładach przewidziany jest projekt Salon, który jest otwartą platformą dla krótkich prezentacji. Są to często nieformalne rozmowy artystów oraz osób wygłaszających wykład.

Na przestrzeni ostatnich 20 lat UBS został wiodącym partnerem targów. Firma aktywnie wspiera kulturę i sztukę na całym świecie ze szczególnym naciskiem na promowanie działań z zakresu sztuki współczesnej.

Art Basel odbędzie się 19-22 czerwca 2014 roku
Pełna lista projektów znajduje się na stronie: www.artbasel.com/basel/parcours

 

Monika Wasilewska

zdj. artbasel.com

Portal Rynek i Sztuka
LOGO RiSi

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.