szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY 2023 REKLAMA DUZA

Agata Gertchen i Marta Kubiak – podwójny wernisaż w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

05.09.2014

Aktualności, Polska: wydarzenia

KURSY 2023 REKLAMA DUZA

4 września Galeria Miejska we Wrocławiu gościła dwie młode, wrocławskie artystki Agatę Gertchen i Martę Kubiak. Oba wernisaże na pewno można zaliczyć do udanych i wartościowych projektów zrealizowanych przez Galerię. 

O godz. 18:00 nastąpiło otwarcie wystawy pierwszej artystki – Agaty Gertchen (absolwentki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, która mimo młodego wieku odnosi znakomite sukcesy na polskim i światowym rynku sztuki) pt. Nieokiełznane. Obrazy zaprezentowane w cyklu to wielkoformatowe grafiki. Tworząc je, artystka chciała obalić mit na temat grafiki mającej być techniką szybką, łatwą i przyjemną. Każda z prac wymagała znacznego nakładu czasu i pracy. Wszystkie obrazy są monochromatyczne, prezentują przedmioty spotykane na co dzień, jak chociażby bęben pralki automatycznej, ukazany z nieco innej perspektywy. Tworzy ona w ten sposób wielkie pejzaże, choć odrealnione i stanowiące nowy wymiar przestrzeni i codziennej rzeczywistości.

O godz. 19:00 odbył się wernisaż prac drugiej artystki – Marty Kubiak (również absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, od 2009 roku jest asystentką w Pracowni Serigrafii prof. Christophera Nowickiego i Małgorzaty Warlikowskiej). Grafiki zaprezentowane na wystawie The is no end zostały wykonane w technice barwnej serigrafii. Przedstawiają one kolorowe potwory znane m.in. z pop kultury, które artystka stara się oswajać, dzięki eksperymentom i przemianom prowadzących do ostatecznego rozprawienia się z nimi. Stylistyka obrazów utrzymana jest w poetyce snu – zarówno jeśli chodzi o natężenie baśniowych, bajkowych kolorów, jak motywów proponowanych przez artystkę.

Wystawy warto zobaczyć, a można to zrobić do 11 października. Rynek i Sztuka poleca!

Karolina Przybylińska

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.