szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

IX Aukcja Charytatywna „ziarno Sztuki – ogród Nadziei”

21.10.2014

Polska: wydarzenia

15 października w holu głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbył się wernisaż wystawy prac podarowanych na aukcję charytatywną „ziarno Sztuki – ogród Nadziei”. To coroczne wydarzenie organizowane przez Fundację Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”. Wydarzenie objęte było patronatem medialnym Rynku i Sztuki. Dziś prezentujemy relację z tego wydarzenia.

patronat rynekisztuka.plCelem IX Aukcji Charytatywnej „ziarno Sztuki – ogród Nadziei” była zbiórka funduszy na pomoc psychologiczną dla osób chorych na nowotwory i ich bliskich. Proces zdrowienia wymaga udziału specjalistów i wsparcia osób w podobnej sytuacji życiowej. O celach fundacji i przeznaczeniu środków zgromadzonych podczas aukcji opowiedziała jej prezes Monika Popowicz. W imieniu partnerów aukcji wystąpili: Maciej Wewiór – dyrektor Biura Prasowego Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Piotr Rypson – Zastępca Dyrektora ds. Naukowych w Muzeum Narodowym w Warszawie. W wernisażu udział wzięli także artyści, którzy podarowali prace na aukcję.

Wśród tegorocznych darczyńców znalazło się wielu uznanych twórców, m.in.: Stanisław Baj, Agata Bogacka, Dorota Buczkowska, Jan Dobkowski, Edward Dwurnik, Stasys Eidrigevičius, Maurycy Gomulicki, Zbylut Grzywacz, Łukasz Huculak, Janusz Kapusta, Kacper Kowalski, Alfons Kułakowski, Franciszek Maśluszczak, Eugeniusz Minciel, Teresa Murak, Marzena Nowak, Jan Pamuła, Adam Pańczuk, Jarosław Puczel, Andrzej Strumiłło, Honza Zamojski, Andrzej Żurek. Artyści podarowali na licytację prawie sto obiektów. Ekspozycja w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie trwała do 19 października, zaś sama aukcja odbędzie się 29 października w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Patroni honorowi: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Business Centre Club.

Więcej informacji o aukcji można znaleźć w Kalendarzu Rynku i Sztuki.

Źródło: Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”

Portal Rynek i Sztuka
LOGO RiSi

 

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.