szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Zainwestuj w sztukę: listopad 2014

01.11.2014

Inwestowanie w sztukę, Poradnik, Zainwestuj w sztukę

Nowy cykl Rynku i Sztuki pt. „Zainwestuj w Sztukę” prezentuje prace funkcjonujące w obiegu galeryjnym, których wartość na rynku dzieł sztuki – szacowana na podstawie m.in. zainteresowania konkretnym nazwiskiem, dostępnością, techniką wykonania, trendami inwestycyjnymi – będzie systematycznie rosnąć. Szacuje się, że udział tzw. sztuki młodej w obrocie dziełami sztuki na polskim rynku stanowi obecnie prawie 50%. Interesują się nimi nie tylko kolekcjonerzy, ale i inwestorzy, dla których sztuka dawna pozostaje zbyt kosztowna. To właśnie młoda sztuka pozostaje obszarem, który daje możliwość największego zysku. Z tego też powodu, raz w miesiącu, przedstawimy Państwu zestawienie 10 prac młodych polskich twórców, oferowanych przez czołowe galerie sztuki, które naszym zdaniem stanowią atrakcyjny obiekt inwestycyjny.

Izabela Kita, Ptasie Koncerty, akryl na płótnie, 90 x 90 cm, 2014 r. (5 000 PLN)

Izabela Kita, z Cyklu Ptasie Koncerty, 2014, akryl na płótnie, 90x90cm, sygn. p.p.Obraz Ptasie Koncerty przynależy do cyklu wielkoformatowych płócien Izabeli Kity, częstochowskiej artystki i pedagog, zajmującej się malarstwem, grafiką i fotografią. Mimo stosunkowo krótkiego stażu w obiegu galeryjnym (dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Leona Macieja obroniła w 2002 roku), artystka od wielu lat, konsekwentnie, pozostawia ślady swojej obecności. Uczestniczyła ona w szeregu prestiżowych wystaw i konkursów, w tym VIII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego oraz VI Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu, gdzie dwa lata wcześniej została laureatką Złotej Ramy. Kita znana jest ze specyficznego, niespiesznego podejścia do tworzenia. Jej obrazy z zegarmistrzowską precyzją porządkują rzeczywistość – płótna zapełniane są konsekwentnie, z dużą wirtuozerią i wrażliwością, czego najlepszym przykładem może być łatwy do określenia, zazwyczaj nieco melancholijny nastrój dzieł. Podobnie jest w przypadku Ptasich Koncertów, które są jednym z najmłodszych obrazów Izabeli Kity. Harmoniczne zestawienie sylwetek ptaków, pogłębione spójną paletą kolorystyczną, tonacji brązu, oranżów i stali, stanowi jednocześnie alegoryczne przedstawienie ukierunkowanego na „tu i teraz” życia, które mimo odmienności, stawia wszystkich nas na równi. Prace artystki oceniane bywają jako manifest i jednocześnie sprzeciw wobec życia bezrefleksyjnego, w ciągłym pędzie i pozbawionego przyjemności.

Salon Sztuki jest kuratorską przestrzenią online. Galeria sprzedaje wyselekcjonowane prace młodych i uznanych twórców. Ich doskonały warsztat i rzeczywiste nowatorstwo przyczyniają się do tworzenia nowych nurtów w polskiej sztuce. Doświadczenie, wiedza i monitorowanie rynku talentów umożliwia kreowanie trendów w sztuce najnowszej. Zakupy zgodne z osobistymi upodobaniami estetycznymi, możliwość rozwijania zainteresowań sztuką i kontakt z projektantami wnętrz – to gwarancja profesjonalnego doboru dzieła sztuki zarówno do określonej przestrzeni, jak i do portfela inwestycyjnego.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

SALONSZTUKI
—————————————————————————————-

Grzegorz Gwiazda, Pomazaniec II, brąz, papier, żywica, 75 cm, 2013 r. (18 000 PLN)

Grzegorz Gwizda, Pomazaniec II, 2013Pomazaniec II jest rzeźbą o niezwykłym magnetyzmie, czego najlepszym dowodem jest ogromne zainteresowanie, które wzbudzała w czasie tegorocznych Warszawskich Targów Sztuki. Jej autorem jest Grzegorz Gwiazda, artysta-rzeźbiarz o wyjątkowej – jak na polskie realia – sile oddziaływania. Twórca jest jednym z nielicznych polskich artystów rekomendowanych przez Jose Manuela Infiestę – wpływowego mecenasa sztuki z Hiszpanii. Prace Gwiazdy prezentowane były również w ramach prestiżowej wystawy w Museu Europeu d’Art Modern w Barcelonie, a aktualnie stanowią część jego zbiorów stałych. Uczeń Adama Myjaka i absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w ramach wymiany studiował także na Accademia di Belle Arte di Brera w Mediolanie. Artysta wyróżniony stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Poprzez swoje prace Gwiazda bada człowieka – jego konstrukcję psychiczną i relacje ze światem. Tytuł Pomazaniec II jest grą znaczeń. Z jednej strony może wskazywać na dosłowne pomazanie rzeźby farbą w kolorze ultramaryny. Z drugiej sugerować duchowe naznaczenie, człowieka wybranego przez Boga. Wymowa dzieła dodatkowo spotęgowana została przez pozę człowieka witruwiańskiego, nasuwającą na myśl harmonię, pełnię i doskonałość. Jednak wszystkie te elementy tuszują prawdę – pod maską pomazańca skrywa się kruchy człowiek, wykonany z papieru.

101 Projekt – należąca do Barbary Elżanowskiej Rutherford prywatna galeria sztuki współczesnej, oferująca również doradztwo w zakresie tworzenia i rozwijania kolekcji dzieł sztuki. Galeria jest członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich (SAP) i Międzynarodowej Unii Antykwarycznej (CINOA). Oddział stacjonarny, oferujący fotografie, grafiki, rysunki, obrazy i rzeźby, zlokalizowany jest w Warszawie przy ul. Nowy Świat. Galeria współpracuje z takimi artystami, jak: Zbigniew Waszczeniuk, Grzegorz Gwiazda, Tomasz Kuran, Magdalena Kazimierska, Wit Bogusławski, Mariusz Mierzejewski, Katarzyna Kalua Kryńska , Zbigniew M.Dowgiałło, Krzysztof Ostrzeszewicz. Galeria brała udział w tegorocznej edycji Warszawskich Targów Sztuki.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

logo 500x500-01
—————————————————————————————-

Szymon Szelc, Tygrys z upolowaną małpą, akryl na żółtym poliestrze, 145 x 145 cm, 2013 (2 300 PLN)

Tygrys z upolowaną małpą, Szymon SzelcSzymon Szelc jest przedstawicielem grupy młodych twórców wychowanych w estetyce komiksu i popkulturowej narracyjności. Absolwent wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, dał się poznać jako artysta niezwykle wszechstronny – jest m.in. członkiem i współzałożycielem kilku grup artystycznych, w ramach których zajmuje się malarstwem , komiksem, ilustracją oraz szeregiem innch aktywności. To on stoi za komiksowym magazynem Mydło Zin oraz szeregiem projektów fotograficznych i rzeźbiarskich, realizowanych również w przestrzeniach publicznych. Jego prace prezentowane były na wielu wystawach w całej Polsce, m.in. w muzeum sztuki współczesnej MOCAK w Krakowie. „Tygrys z upolowaną małpą” jest jednym z wielkoformatowych obrazów serii, której motywem przewodnim są dzikie zwierzęta – głównie małpy, których dzikość i uroda są dla artysty źródłem wielu inspiracji. Artysta eksperymentuje z kolorowymi tkaninami, które stanowią tło i bazę jego obrazów. Kreska wbrew pozorom jest precyzyjna, przemyślana, prowadzeniem przypominająca twórczość art brut. Nie ma tu jednak powagi, co pozwala umiejscawiać dzieło bliżej estetyki komiksu, której nie brak przezież elementów humorystycznych.

FRESZ Gallery – młoda, dynamicznie rozwijająca się galeria sztuki współczesnej. W ofercie znajdują się prace polskich artystów o konkretnym potencjale inwestycyjnym. Galeria stawia na unikatowość, nowoczesność i indywidualizm. Zajmuje się wyszukiwaniem “młodych” i obiecujących artystów, promuje ich sztukę i wspiera w twórczym rozwoju. Tej jesieni planowane jest otwarcie galerii stacjonarnej w Krakowie przy ul. Karmelickiej 18, zainaugurowane wystawą promującą artystów współpracujących z galerią.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

fresz_logo

 

 

 

FRESZ Gallery w Katalogu Rynku i Sztuki

—————————————————————————————-

Wojciech Robakiewicz, Portret A, olej na płótnie, 50 x 40 cm, 2014 r. (2 900 PLN)

Wojciech Robakiewicz  Portret ARealizm jest konwencją w której najlepiej czuje się Wojciech Robakiewicz, młody artysta współpracujący z polskimi i irlandzkimi wystawcami, w tym warszawską galerią Po Prawej Stronie Wisły. Jego przygoda z portretem rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy zaczął tworzyć wizerunki bliskich i znajomych. Nie stronił również od autoportretów, dzięki którym nauczył się łączyć ludzkie emocje z subtelną mimiką twarzy. Dziś o swojej sztuce mówi w kategoriach gestu malarskiego, pozwalającego na osobistą refleksję. Robakiewicz chętnie sięga do tego, co zna najlepiej – maluje najbliższe otoczenie, miejsca mu znane, rodzinę. Popularna w obiegowej opinii strategia malarska, w połączeniu z wyważonym i umiejętnym doborem barw, budujących nastrój i napięcie, daje jednak bardzo dobre rezultaty. Portret A jest stosunkowo nowym dziełem Robakiewicza, które jednak jest świadectwem dojrzewającego warsztatu i wypracowującego się stylu artystycznego.

Galeria Po Prawej Stronie Wisły – galeria sztuki zajmująca się ekspozycją oraz sprzedażą wybranych obiektów sztuki współczesnej. Galeria począwszy od 2010 roku, konsekwentnie wspiera utalentowanych młodych twórców oraz współpracuje z doświadczonymi historykami sztuki. Chcąc dotrzeć do jak największej liczby sympatyków sztuki galeria angażuje się w różnego rodzaju happeningi i akcje w przestrzeni miejskiej.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

image001

—————————————————————————————-

Franciszek Ledóchowski, Pejzaż z chmurą II, olej na płótnie, 60 x 80 cm, 2010 r. (4 000 PLN)

pejzaz z chmura 1         (60 x 80)Pejzaż z chmurą II jest jednym z obrazów prezentowanych na pierwszej indywidualnej wystawie Franciszka Ledóchowskiego, grafika, malarza, fotografa i twórcy filmów. Artysta studiował w Europejskiej Akademii Sztuk, Ecole Superieure des Beaux Arts d’Angares (Francja) oraz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, której dyplom na wydziale grafiki obronił w 2007 r. Ledóchowski malował od dziecka, stopniowo zbliżając się do postaci Franciszka Starowieyskiego, który wywarł ogromny wpływ na ścieżkę twórczą młodego artysty. Pierwsza rzecz, która uderza już przy pierwszym kontakcie z twórczością Ledóchowskiego jest samoświadomość zarówno od strony warsztatowej, jak i poznawczej. Jego obrazy są dojrzałe, tworzone wedle przemyślanej strategii i niosące stały, rozpoznawalny ładunek emocjonalny. Sprawia to, że patrzy się na nie z oscylującą między zachwytem, zaskoczeniem i przejęciem, ale ciągle przyjemnością. Pejzaż z chmurą II buduje przede wszystkim perspektywa. Obraz jest przestrzenny, przypominający fotografię zrobioną z oddali, jednak przepełniona uczuciem pustki, oderwania i samotności. Przywołuje to na myśl egzystencjalną twórczość Caspera Fridricha, gdzie człowieka pozbawionego jakichkolwiek instrumentów stawia się naprzeciw nieskończoności. Pejzaż z chmurą II jest zatem inteligentną opowieścią o poszukiwaniu sensu w samym sobie.

Galeria Ale Sztuka! została założona w listopadzie 2011 roku. Działalność galerii objęta jest opieką kuratorską i skupia się na wyszukiwaniu, promowaniu i wspieraniu na artystycznej drodze najzdolniejszych artystów młodego i średniego pokolenia. Galeria Ale Sztuka! proponuje kolekcjonerom starannie wyselekcjonowane prace o wysokim poziomie artystycznym, które obrazują najciekawsze zjawiska w sztuce współczesnej.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

ale-stzuka-type2-black

—————————————————————————————-

Zdzisław Majrowski (Constantin Meyro), Martwa natura, 103 cm × 71 cm , olej na płótnie, 2014 (12 600 PLN)

DSC04805-1Zdzisław Majrowski, tworzący również pod pseudonimem Constantin Meyro, to wzorujący się na Paulu Cezanne i Franzu Kokoschce malarz średniego pokolenia, którego kariera rozpoczęła się głośną wystawą w Monachium w 1981 roku („Pastisze XVII-wiecznego malarstwa). Obecny na rynku od 40 lat. Malarstwo studiował w pracowni prof. Jana Lisa, warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kojarzony jest przede wszystkim z wielkoformatowym malarstwem figuratywnym oraz swobodą twórczą w zakresie doboru techniki ekspresji – od płaskich monochromatycznych kompozycji aż do kontrastowych impastów i reliefów. Malarstwo Zdzisława Majrowskiego znajduje się w wielu prywatnych kolekcjach w Europie, Ameryce i Japonii. Wystawiał m.in. w Paryżu, Kijowie, Nowym Jorku i Londynie. Jest jedynym polskim artystą rekomendowanym przez angielski miesięcznik biznesowy „Funds Europe”. Abstrakcje sygnowane przez Majrowskiego znajdują szerokie grono odbiorców wśród indywidualnych kolekcjonerów oraz architektów wnętrz (jako uzupełnienie prestiżowych wnętrz o chłodnej kolorystyce). Krytycy zwracają również szczególną uwagę na unikalny, obfity sposób nakładania farby.

Blue-S – warszawska galeria sztuki współczesnej, powstała w 2004 roku. Galeria oferuje unikatowe prace artystów z Polski i regionu Europy środkowo-wschodniej oraz świadczy usługi renowacji i oprawy obrazów. Są to prace zarówno dekoracyjne, jak i dzieła o wysokim potencjale inwestycyjnym (posiadają certyfikat oryginalności). Galeria jest również aktywnym animatorem warszawskiego środowiska artystycznego, bierze udział w targach sztuki o międzynarodowym charakterze.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

MlodaGaleria_logo3

—————————————————————————————-

Justyna Pennards-Sycz , W prawo, 100 x 140 cm, akryl na płótnie, 2013 r. (7 250 PLN)

w-prawo-internetW prawo jest kolejnym wielkoformatowym płótnem przygotowanym w ramach pierwszej ekspozycji Justyny Pennards-Sycz w Polsce, odwołującym się do tematyki fauny i flory morskiej. Malarka polskiego pochodzenia wyjechała z kraju jeszcze w dzieciństwie. Po wielu latach eksperymentowania z kolorem zyskała uznanie krytyków i dekoratorów wnętrz, właśnie za sprawą świadomego zestawiania barw o znaczeniu arteterapeutycznym – wywołujących w odbiorcy określone uczucia, wrażenia i nastroje o znaczeniu wspomagającym w procesie rekonwalescencji. Prace artystki wystawiane były głównie na zachodzie Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Po obrazy Justyny Pennards-Sycz wielokrotnie sięgali uznani dekoratorzy wnętrz – dzieła ukazały się m.in. w renomowanych magazynach poświęconych architekturze i aranżacji przestrzeni prywatnych i publicznych, w tym polskich: Czas na Wnętrze, Label, Dom&Wnętrze, Wnętrza Daniela. Artystka wyróżniona została również przez największą na świecie galerię sztuki on-line Saatchiart.com oraz brała udział w wielu wydarzeniach, w tym targach sztuki, o randze międzynarodowej.

Justyna Pennards-Sycz – studia ekonomiczne na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma w Münsterze oraz artystyczne (specjalizacja: malarstwo) w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych Hogeschool voor de Kunsten w Utrechcie. Project manager oraz specjalista ds. komunikacji wewnętrznej. Od 2005 roku malarka w duchu abstrakcjonizmu. Działaczka fundacji Galeria Archipel w Amersfoort. Mieszka i pracuje w Holandii.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

logo-justyna-5w

Justyna Pennards-Sycz w Katalogu Rynku i Sztuki

—————————————————————————————-

Justyna Pennards-Sycz , Japonia 5, 120 x 90 cm, technika mieszana, 2013 r. (5 400 PLN)

japonia-5-internetJaponia 5 jest jednym z obrazów Justyny Pennards-Sycz, poświęconych tematyce dalekiego wschodu. Cykl „Japonia” przenosi dramatyczne w skutkach wydarzenia z 2011 roku (Trzęsienie ziemi u wybrzeży Honsiu) na grunt rozważań o niszczycielskim wpływie natury oraz sile ludzkiego instynktu, który w obliczu tragedii potrafi z nadzieją patrzeć w przyszłość. Japonia 5 mimo charakterystycznych dla malarstwa Pennards-Sycz cech, a więc operowania silną, nasyconą barwą, odważnemu prowadzeniu pędzla i wyraźnemu oddzielaniu pierwszego i drugiego planu, zachowuje szereg cech unikalnych, pozwalających już na pierwszy rzut oka odróżnić dzieło od cyklów towarzyszących. Za sprawą elementarności pierwszego planu, będącego chaosem tylko pozornym, kompozycja ta wydaje się być o wiele bardziej niespokojna. Nie jest jednak pozbawiona piękna i katastroficznego uroku, który jest działaniem od początku do końca zamierzonym. Przesłaniem cyklu jest właśnie dostrzeganie pozytywnych aspektów życia nawet w rzeczywistości przepełnionej strachem i bólem.

Justyna Pennards-Sycz – studia ekonomiczne na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma w Münsterze oraz artystyczne (specjalizacja: malarstwo) w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych Hogeschool voor de Kunsten w Utrechcie. Project manager oraz specjalista ds. komunikacji wewnętrznej. Od 2005 roku malarka w duchu abstrakcjonizmu. Działaczka fundacji Galeria Archipel w Amersfoort. Mieszka i pracuje w Holandii.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

logo-justyna-5w

Justyna Pennards-Sycz w Katalogu Rynku i Sztuki

—————————————————————————————-

Katarzyna Adamek-Chase, Jungle 2, 50 x 60 cm, olej na płótnie, 2014 r. (2 400 PLN)

Jungle2_olej_pl_50x60cm_2014_cena2400zlMimo wielu cykli artystycznych, w ramach których zwykła pracować Katarzyna Adamek-Chase, każdy daje się odczytywać przez pryzmat istoty ludzkiej, otoczonej przyrodniczą i architektoniczną różnorodnością. Nie inaczej jest w przypadku rozwijanego od niedawna cyklu Dżungla, którego część stanowi prezentowany obraz. W tym jednak wypadku mamy do czynienia z zupełnie nową perspektywą, w której tajemnicze, mroczne elementy egzotycznego krajobrazu, układają się na kształt onirycznej mozaiki. Jungle 2 stawia widza w roli obserwatora, pozostającego uczestnikiem podróży w nieznane. Konwencja snu, a więc ograniczona do minimum ilość szczegółów oraz centralnie rozmieszczony plan, w sposób ścisły koresponduje z użytą paletą kolorystyczną. Całość przemawia do naszej wyobraźni, po raz kolejny każąc nam myśleć w kategoriach strachu przed nieznanym. Jest to jednak wrażenie pozorne. Kolejne spojrzenie na obraz odsłania piękno nieprzeniknionego leśnego misterium. Mimo konsekwencji, którą prezentuje Adamek-Chase – używając sprawdzonych konwencji i środków artystycznych – jej kolejne obrazy dostarczają widzowi zupełnie nowych doznań, co docenione zostało m.in. przez największą galerię sztuki online – Saatchi Art.

Katarzyna Adamek-Chase zajmuje się malarstwem, grafiką, ilustracją oraz fotografią. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (Wydział Grafiki, dyplom w 2005 w pracowni filmu animowanego prof. Jerzego Kuci). Stypendystka Universidad Politecnica de Valencia w Hiszpanii (Wydział Sztuk Pięknych). Wiele jej obrazów znajduje się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Anglii, Hiszpanii i w Stanach Zjednoczonych. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

559789_577276938999352_287627476_n (2)

Katarzyna Adamek-Chase w Katalogu Rynku i Sztuki

—————————————————————————————-

Katarzyna Adamek-Chase, Landscape, 120 x 135 cm, olej na płótnie, 2014 r. (6 000 PLN)

Landescape_120x135cm_olej_pl_2014_6000zlLandscape autorstwa Katarzyny Adamek-Chase jest wielkoformatowym płótnem, na kanwie którego analizie poddany zostaje krajobraz współczesnego człowieka: tego poszukującego natury oraz tego osadzonego w realiach wielkomiejskiej urbanistyki. Obraz przynależąc do cyklu tematycznego o tym samym tytule, wskazuje na zależność obu tych światów. Landscape przedstawia przyrodę jako zespół wielu chaotycznych elementów, które próbuje ujarzmić człowiek. Pojawiają się tu znane z wcześniejszych realizacji elementy: perspektywa oraz ledwo dostrzegalne zarysy brył, odwołujące się do architektonicznych, przestrzennych konstrukcji. Oko widza instynktownie zwraca uwagę na wspomniane elementy foremne, co ma być dowodem na wypracowane w nas kategorie postrzegania rzeczywistości. Cykl Landscape jest jednak ostrzeżeniem, że próba sprawowania całkowitej kontroli nad przyrodą może nieść zagrożenie dla życia w ogóle.

Katarzyna Adamek-Chase zajmuje się malarstwem, grafiką, ilustracją oraz fotografią. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (Wydział Grafiki, dyplom w 2005 w pracowni filmu animowanego prof. Jerzego Kuci). Stypendystka Universidad Politecnica de Valencia w Hiszpanii (Wydział Sztuk Pięknych). Wiele jej obrazów znajduje się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Anglii, Hiszpanii i w Stanach Zjednoczonych. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

559789_577276938999352_287627476_n (2)

Katarzyna Adamek-Chase w Katalogu Rynku i Sztuki

—————————————————————————————-

Fot. (góra) Leszek Żebrowski, Projekt do plakatu Off Camera, pastel na kolorowej apli, 70 x 100 cm, 2008 r.,  źródło: Salon Sztuki

Portal Rynek i Sztuka 2014

LOGO RiSi

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Jeden komentarz do “Zainwestuj w sztukę: listopad 2014”

  1. Marcelina Łapawa

    Bardzo chciałabym poznać źródło opisanych we wstępie danych szacunkowych – piszę pracę o podobnej tematyce i powołuję się na Wasz portal, ale staram też szukać głębiej.

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.