szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Zainwestuj w sztukę: grudzień 2014

01.12.2014

Kolekcjonowanie od podstaw, Trendy inwestycyjne, Zainwestuj w sztukę

Nowy cykl Rynku i Sztuki pt. „Zainwestuj w Sztukę” prezentuje prace funkcjonujące w obiegu galeryjnym, których wartość na rynku dzieł sztuki – szacowana na podstawie m.in. zainteresowania konkretnym nazwiskiem, dostępnością, techniką wykonania, trendami inwestycyjnymi – będzie systematycznie rosnąć. Szacuje się, że udział tzw. sztuki młodej w obrocie dziełami sztuki na polskim rynku stanowi obecnie prawie 50%. Interesują się nimi nie tylko kolekcjonerzy, ale i inwestorzy, dla których sztuka dawna pozostaje zbyt kosztowna. To właśnie młoda sztuka pozostaje obszarem, który daje możliwość największego zysku. Z tego też powodu, raz w miesiącu, przedstawimy Państwu zestawienie 10 prac młodych polskich twórców, oferowanych przez czołowe galerie sztuki, które naszym zdaniem stanowią atrakcyjny obiekt inwestycyjny.

Bogna Jarzemska-Misztalska, Igraszki barwne, emalia na stalowej blasze, 90 x 90 cm, 2013 r. (7 400 PLN)

Bogna Jarzemska-Misztalska, 2013, Igraszki barwne, emalia na stalowej blasze, 90x90 cmBogna Jarzemska-Misztalska jest jedną z nielicznych artystek współczesnych, tworzących w ramach znanej już starożytnym zdobnikom, technice emalii na blasze. Jest to unikalna technika nakładania na metal kolorowej emalii, by wypalić ją później w wysokiej temperaturze. Artystka mieszka i pracuje w Warszawie. Jest absolwentką Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom z malarstwa w pracowni prof. K. Wachowiaka i malarstwa ściennego w pracowni prof. E. Tarkowskiego). Jej inspirowana naturą twórczość, stanowiąca próbę znalezienia wspólnego mianownika między procesami zachodzącymi w zmieniającej się rzeczywistości, wyróżniona została m.in. przez Wojewodę Mazowieckiego (nagroda Józefa Szajny) oraz Ewę Tomaszewską (najlepszy dyplom z malarstwa 2003 r.). Igraszki barwne wpisują się w obraną wcześniej drogę twórczą Jarzemskiej-Misztalskiej. Obraz, pozornie silnie związany z radosną sztuką dekoratywną, jest w istocie eksperymentem i próbą ujarzmienia skomplikowanych procesów zachodzących w czasie utleniania metali oraz nadania im artystycznej formy. 4 równe części dzieła stanowią nawiązanie do 4 stron świata oraz 4 żywiołów, których kolorystyczna manifestacja daje się łatwo odczytać już podczas pierwszego kontaktu z dziełem. W tym sensie harmonia, która od lat stanowi przedmiot zainteresowań artystki, znajduje swój ład i symetrię, wzmocnioną dodatkowo unikalną techniką wykonania.

Salon Sztuki jest kuratorską przestrzenią online. Galeria sprzedaje wyselekcjonowane prace młodych i uznanych twórców. Ich doskonały warsztat i rzeczywiste nowatorstwo przyczyniają się do tworzenia nowych nurtów w polskiej sztuce. Doświadczenie, wiedza i monitorowanie rynku talentów umożliwia kreowanie trendów w sztuce najnowszej. Zakupy zgodne z osobistymi upodobaniami estetycznymi, możliwość rozwijania zainteresowań sztuką i kontakt z projektantami wnętrz – to gwarancja profesjonalnego doboru dzieła sztuki zarówno do określonej przestrzeni, jak i do portfela inwestycyjnego.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

SALONSZTUKI
—————————————————————————————-

Wioletta Jaskólska, Rzym, akryl na płótnie, 46 x 27 cm, 2011 r. (3 000 PLN)

Wioletta Jaskólska, Rzym, 101 projektRzym widziany z lotu ptaka stał się inspiracją dla pracy Wioletty Jaskólskiej, dziś prof. Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Artystka zajmuje się głównie rysunkiem oraz malarstwem. W dorobku ma 40 wystaw indywidualnych i ok. 80 zbiorowych w kraju i za granicą. Swoje prace pokazywała m.in. w Warszawie, Zagrzebiu, Wilnie, Norymberdze oraz Chateauroux. Rzym, podobnie jak i inne obrazy powstałe jako pochodna podróży do Włoch (2002 – 2003 r.), stanowi swoistą reminiscencję – powrót do czasów pierwszej tak silnej fascynacji uporządkowaną, schludną architekturą tego kraju. To właśnie ludzkie próby modelowania przestrzeni, tak tej naturalnej, jak i powstałej na gruncie kultury, stanowią przedmiot zainteresowań Jaskólskiej. Artystka kreśli kolejne arterie miejsc, jakby były one jedynym rytmem miasta. Jej obrazy są statyczne, fragmentaryczne, niedookreślone, a jednocześnie w sposób jednoznaczny zdradzające historyczny charakter stolicy Włoch. „Wyblakłe” dachy, „mgliste” zaułki i oczywiście brak widocznych szczegółów po raz kolejny odsyłają nas do wspomnienia o Rzymie. W żaden sposób nie jest to jednak wizja złowroga, a jedynie zapis krajobrazu, który z biegiem lat stopniowo odchodził w niepamięć, zachowując jednak swój pierwotny charakter.

101 Projekt – należąca do Barbary Elżanowskiej Rutherford prywatna galeria sztuki współczesnej, oferująca również doradztwo w zakresie tworzenia i rozwijania kolekcji dzieł sztuki. Galeria jest członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich (SAP) i Międzynarodowej Unii Antykwarycznej (CINOA). Oddział stacjonarny, oferujący fotografie, grafiki, rysunki, obrazy i rzeźby, zlokalizowany jest w Warszawie przy ul. Nowy Świat. Galeria współpracuje z takimi artystami, jak: Zbigniew Waszczeniuk, Grzegorz Gwiazda, Tomasz Kuran, Magdalena Kazimierska, Wit Bogusławski, Mariusz Mierzejewski, Katarzyna Kalua Kryńska , Zbigniew M.Dowgiałło, Krzysztof Ostrzeszewicz. Galeria brała udział w tegorocznej edycji Warszawskich Targów Sztuki.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

logo 500x500-01
—————————————————————————————-

Olga Pawłowska, W porcie, akryl na płótnie, 101 x 80 cm, 2010 r. (2 100 PLN)

W porcie_Olga PawłowskaOlga Pawłowska to absolwentka wydziału grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, zajmująca się obecnie malarstwem, grafiką warsztatową, rysunkiem i filmem animowanym. Dyplom magisterski realizowała w pracowni wklęsłodruku pod opieką prof. Henryka Ożoga.  Swoje prace prezentowała zarówno na wystawach indywidualnych jak i zbiorowych, m.in. w Pałacu Sztuki w Krakowie. Jej twórczość jest o tyle niezwykła, że mimo szerokiego wachlarza technik i mediów artystycznych, pozostaje ona wierna tematyce morskiej. Statki, łodzie, architektura nadmorska to powtarzające się w jej pracach motywy. Jej prace trudno jednak porównać do typowych przedstawień marynistycznych. Monochromatyczne, wykonane z fotograficznym pietyzmem łodzie, są posępną opowieścią o egzystencji człowieka przywiązanego do morza – o magnetyzmie wielkiej wody i ukrytej tam samotności. Obraz W porcie zasadniczo nie odbiega od przyjętej wcześniej strategii, jednak realizuje ją w zgoła inny sposób. Plany kompozycji, za sprawą użytej palety kolorystycznej, a przede wszystkim grze światłocienia, zdają się przenikać nawzajem. Wprowadzony w ten sposób rezonans umieszcza widza na krawędzi jawy i snu, pozwala obserwować umieszczony centralnie statek w podwójnym zbliżeniu. Próbując określić relację statku do pozostałych, bliżej nieokreślonych elementów kompozycji, nagle odkrywamy cały szereg  ukrytych tam znaczeń. W tym sensie z pewnością jest to dzieło, które w oryginalny, współczesny sposób kontynuuje opowieść o morzu.

FRESZ Gallery – młoda, dynamicznie rozwijająca się galeria sztuki współczesnej. W ofercie znajdują się prace polskich artystów o konkretnym potencjale inwestycyjnym. Galeria stawia na unikatowość, nowoczesność i indywidualizm. Zajmuje się wyszukiwaniem “młodych” i obiecujących artystów, promuje ich sztukę i wspiera w twórczym rozwoju. Tej jesieni planowane jest otwarcie galerii stacjonarnej w Krakowie przy ul. Karmelickiej 18, zainaugurowane wystawą promującą artystów współpracujących z galerią.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

fresz_logo

 

 

 

FRESZ Gallery w Katalogu Rynku i Sztuki

—————————————————————————————-

Anna Wolska, Marzenie o wiośnie, olej na płycie, 100 x 120 cm, 2014 r. (4 200 PLN)

7. Anna Wolska  _Marzenie o wiośnie_ 100x120 cm, olej na płycie  2014Anna Wolska dała się poznać jako manager kultury, kuratorka wystaw oraz aktywna promotorka polskiej fotografii. Na swoim koncie ma ponad 100 projektów kuratorskich – w tym wystaw indywidualnych, festiwali, przeglądów i konkursów, uhonorowanych w 2010 roku Nagrodą Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdana Zdrojewskiego. Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (wydział rzeźby oraz grafiki). Zajmuje się malarstwem, rzeźbą oraz fotografią. Jej witalne przedstawienia, noszące cechy malarstwa impresjonistycznego, stanowią barwną interpretację wspomnień oraz próbę uporządkowania świata. Wolska odcina się od definicji w sztuce – nie stwierdza jednoznacznie, co właściwie przedstawiają jej kompozycje. Zamiast tego pozostawia widza sam na sam z kolorem, jego rytmem, harmonią i relacyjnością. To od obserwatora zależy, które ślady natury staną się częścią jego przeżycia estetycznego. Nie inaczej jest w przypadku Marzenia o wiośnie, którego chłodna paleta kolorystyczna w istocie daje wrażenie patrzenia na pozbawione liści krzewy, otulone słomianym chochołem. Z drugiej strony właściwy artystce optymizm daje nadzieję na zwiastujący koniec hibernacji ciepły promień słońca. W tym sensie malarstwo Wolskiej pozostaje niejednoznaczne i do pewnego stopnia wewnętrznie sprzeczne: oto obok braku wyraźnej perspektywy (przypominającej raczej kalejdoskop, aniżeli impresję leśnej roślinności) widz daje się poprowadzić drogą, którą niegdyś podążała artystka – do świata wyobraźni, w którym dwie zdające się wykluczać energie – życie i śmierć, radość i melancholia – znajdują swój wspólny mianownik.

Galeria Po Prawej Stronie Wisły – galeria sztuki zajmująca się ekspozycją oraz sprzedażą wybranych obiektów sztuki współczesnej. Galeria począwszy od 2010 roku, konsekwentnie wspiera utalentowanych młodych twórców oraz współpracuje z doświadczonymi historykami sztuki. Chcąc dotrzeć do jak największej liczby sympatyków sztuki galeria angażuje się w różnego rodzaju happeningi i akcje w przestrzeni miejskiej.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

image001

—————————————————————————————-

Agata Kosmala, Proces 01, tusz, olej i akryl na płótnie, 100 x 100 cm, 2014 r. (3 500 PLN)

tinaAgata Kosmala studiowała w pracowni prof. Wandy Gołkowskiej i prof. Piotra Błażejewskiego wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, a swoje prace wystawiała m.in. w Armenii, Francji, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech. Dziś kojarzona jest przede wszystkim z abstrakcyjnymi portretami kobiet, o hipnotyzujących spojrzeniach, otoczonych barwną poświatą. Proces 01, wpisując się w wypracowywaną przez lata estetykę artystki, pozbawiony jest figuracji, w której miejscu artystka umieszcza znak. To domknięte koło, a dalej symbol cykliczności, stanowi w tym wypadku punkt wyjścia. Odręczny, kreślony z kaligraficzną precyzją pierścień, otoczony feerią barw ciepłych i zimnych, daje się interpretować jako parafraza powracających uczuć – tych spełnionych i tych wypartych, w każdym przypadku burzliwych i pełnych skrajności. Emocje te próbując znaleźć ujście, wylewają się na płótno w postaci różnorodnych faktur i wektorów, pozostając przy tym ukryte pod płaszczem znaczeń uniwersalnych. Otóż po chwili zastanowienia dochodzimy do wniosku, że unikalna relacja, jaka może połączyć dwoje ludzi, jest również jednym z mechanizmów, podług których funkcjonuje cała znana nam rzeczywistość – pełna przeciwstawiających się sobie sił, które jednak mogą określić wspólny porządek. Już teraz zobaczyć można film z udziałem artystki: www.youtube.com/watch?v=qEN5Tb4JCAs

Galeria Ale Sztuka! została założona w listopadzie 2011 roku. Działalność galerii objęta jest opieką kuratorską i skupia się na wyszukiwaniu, promowaniu i wspieraniu na artystycznej drodze najzdolniejszych artystów młodego i średniego pokolenia. Galeria Ale Sztuka! proponuje kolekcjonerom starannie wyselekcjonowane prace o wysokim poziomie artystycznym, które obrazują najciekawsze zjawiska w sztuce współczesnej.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

ale-stzuka-type2-black

—————————————————————————————-

Dominik Jasiński, Cure Me, olej na płótnie, 60 x 120 cm, Kuwejt, 2014 r. (7 000 PLN)

Dominik Jasiński, Cure MeZupełnie inne spojrzenie na kobiecą wrażliwość i urok prezentuje Dominik Jasiński. Artysta pochodzi z Rzeszowa. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczestniczył w ponad 40 wystawach w Polsce i za granicą oraz aktywnie wspiera polską sztukę młodą (organizując cykl wystaw zbiorowych z udziałem najciekawszych polskich artystów młodego pokolenia). Jasiński postanowił połączyć warsztat grafika z doświadczeniami w obszarze rysunku, plakatu oraz ilustracji, kreśląc w ten sposób własny język ekspresji artystycznej. Z czasem zaczął malować portrety kobiet, ostatecznie rewidując swój stosunek względem belle époque. Wyidealizowane sylwetki znanych z pierwszych stron gazet postaci, otoczone roślinną ornamentyką, to znak rozpoznawczy Jasińskiego. Cure Me nie odbiega od tych założeń. Ponownie w centrum widzimy kobietę widzianą w pewnym przybliżeniu – pozbawioną zakłopotania, a za sprawą uproszczonego tła również kontekstu. Rozwichrzone, poszarpane włosy spływające na ramiona oraz zadarty podbródek sugerują, że jesteśmy świadkami jej ekstazy. W tym sensie patrzymy na kolejną femme fatale, który to motyw, charakterystyczny był przecież dla kultury i sztuki przełomu XIX i XX wieku.

Galeria sztuki Dagma Art – galeria specjalizująca się w malarstwie współczesnym, współpracująca z uznanymi oraz młodymi przedstawicielami polskiego świata sztuki. Galeria zapewnia kompleksową obsługę w zakresie doboru dzieł sztuki do wnętrza, oraz budowę kolekcji dzieł sztuki o określonej wartości estetycznej oraz potencjale inwestycyjnym. Dagma Art odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających klientów, realizuje zamówienia portretowe, oraz zamówienia na obrazy w określonym formacie, kolorystyce i tematyce.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

526976_491322537627594_1333394533_n

—————————————————————————————-

Zdzisław Majrowski (Constantin Meyro), Oaza, olej na płótnie, 100 cm × 80 cm , 2009 r. (12 000 PLN)

Oaza 848Zdzisław Majrowski, tworzący również pod pseudonimem Constantin Meyro, to wzorujący się na Paulu Cezanne i Franzu Kokoschce malarz średniego pokolenia, którego kariera rozpoczęła się głośną wystawą w Monachium w 1981 roku („Pastisze XVII-wiecznego malarstwa). Obecny na rynku od 40 lat. Malarstwo studiował w pracowni prof. Jana Lisa, warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kojarzony jest przede wszystkim z wielkoformatowym malarstwem figuratywnym oraz swobodą twórczą w zakresie doboru techniki ekspresji – od płaskich monochromatycznych kompozycji aż do kontrastowych impastów i reliefów. Malarstwo Zdzisława Majrowskiego znajduje się w wielu prywatnych kolekcjach w Europie, Ameryce i Japonii, m.in. w kolekcjach takich instytucji, jak Deutsche Bank oraz Berlinische Leben. Wystawiał m.in. w Paryżu, Kijowie, Nowym Jorku i Londynie. Jest jedynym polskim artystą rekomendowanym przez angielski miesięcznik biznesowy „Funds Europe”. Abstrakcje sygnowane przez Majrowskiego znajdują szerokie grono odbiorców wśród indywidualnych kolekcjonerów oraz architektów wnętrz (jako uzupełnienie prestiżowych wnętrz o chłodnej kolorystyce). Krytycy zwracają również szczególną uwagę na unikalny, obfity sposób nakładania farby.

Blue-S – warszawska galeria sztuki współczesnej, powstała w 2004 roku. Galeria oferuje unikatowe prace artystów z Polski i regionu Europy środkowo-wschodniej oraz świadczy usługi renowacji i oprawy obrazów. Są to prace zarówno dekoracyjne, jak i dzieła o wysokim potencjale inwestycyjnym (posiadają certyfikat oryginalności). Galeria jest również aktywnym animatorem warszawskiego środowiska artystycznego, bierze udział w targach sztuki o międzynarodowym charakterze.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

MlodaGaleria_logo3

—————————————————————————————-

Tadeusz Baranowski, Antresolka profesorka Nerwosolka, s. 50 – komplet (rysunek tuszem, akwarela), 37 x 50 cm. 1985 r.

Baranowski-Antresolka-profesorka-Nerwosolka-50Tadeusz Baranowski należy do grona klasyków polskiego komiksu, obok m.in. Grzegorza Rosińskiego, Janusza Christy czy Henryka Chmielewskiego, znanego również jako Papcio Chmiel. Tworzył komiksy i ilustracje zarówno na rynek polski jak i frankofoński, gdzie współpracował m.in. przy kultowym magazynie „Tintin”. Artysta wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za swój dorobek , w tym Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, którą to nagrodę odbierał z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego. Oryginalne prace tego autora, z komiksu, który nie tylko bawił wychowując pokolenia ’70-’80, ale także znalazł się w prestiżowej antologii „1001 Comics You Must Read Before You Die” (2011), stanowią dziś wartościowy obiekt kolekcjonerski i inwestycyjny. W tej odsłonie cyklu „Zainwestuj w Sztukę” przedstawiamy oryginalne materiały (tzw. plansze komiksowe) stworzone przez Tadeusza Baranowskiego do kultowego komiksu Antresolka profesorka Nerwosolka, przedstawiające stronę 50 tego komiksu (wydanie 1, Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1985).

ArtKomiks – założona w 2012 roku galeria specjalizująca się w sprzedaży oryginalnych prac (rysunków, malarstwa) polskich i zagranicznych artystów komiksowych. W swojej ofercie ma ponad 1000 oryginalnych prac zarówno reprezentujących polską klasykę komiksu (prace m.in. Janusza Christy do „Kajko i Kokosz”, Tadeusza Baranowskiego, Grzegorza Rosińskiego – sprzedawanego we Francji przez domy aukcyjne Christie’s czy Artcurial – Henryka Chmielwskiego i innych), polski komiks współczesny (Joanna Karpowicz, Nikodem Cabała, Daniel Grzeszkiewicz, Maria Rostocka, Michał Rzecznik, Mateusz Skutnik i inni) oraz prace przekrojowe komiksu zagranicznego – zarówno komiksu superbohaterskiego (DC Comics, Marvel, Dark Horse), stylu cartoon (Disney, Hanna Barbera, Warner Brothers) jak i niezależnego.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button 2

art-komiks_logo

ArtKomiks w Katalogu Rynku i Sztuki

—————————————————————————————-

Justyna Pennards-Sycz, Ocean 0, akryl na płótnie, 120 x 100 cm, 2010 r. (5 500 PLN)

ocean-0-590x705Ocean 0 – autorstwa Justyny Pennards-Sycz – jest obrazem rozpoczynającym cykl prac o tym samym tytule. Wielkoformatowe płótno można określić jako wyjątkowe, ponieważ w znacznym stopniu odbiega od języka obrazowania, do którego zdążyła przyzwyczaić nas artystka. W przeciwieństwie do choćby prezentowanego we wrześniowej odsłonie cyklu „Zainwestuj w sztukę” Oceanu 2, widz nie jest tu stawiany w roli eksploratora nadmorskiej artystycznej parafrazy, koncentrującym swoją uwagę na różnorodności fauny i flory wodnego królestwa. W tym wypadku zostaje on otoczony bezmiarem oceanu, widzianego w dużym uproszczeniu. Horyzontalny, trójczłonowy podział kompozycji rozkłada wodne pierwiastki na czynniki pierwsze, w tym refleksy światła słonecznego. Minimalizm jest cechą zamierzoną, korespondującą niejako z numerem widniejącym w tytule. Zero oznacza nie pracę stworzoną jako chronologicznie pierwszą, a prototyp serii i jednocześnie pierwotny stan morza, w którym narodziło się życie. Ocean 0 jest podróżą w przeszłość, a jednocześnie świadectwem piękna i bezkresu oceanu.

Justyna Pennards-Sycz – studia ekonomiczne na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma w Münsterze oraz artystyczne (specjalizacja: malarstwo) w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych Hogeschool voor de Kunsten w Utrechcie. Project manager oraz specjalista ds. komunikacji wewnętrznej. Od 2005 roku malarka w duchu abstrakcjonizmu. Działaczka fundacji Galeria Archipel w Amersfoort. Mieszka i pracuje w Holandii.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

logo-justyna-5w

Justyna Pennards-Sycz w Katalogu Rynku i Sztuki

—————————————————————————————-

Justyna Pennards-Sycz, NY Rain 2, akryl na płótnie, 150 x 100 cm, 2014 r. (8 900 PLN)

ny-rain-2-688x1030NY Rain 2 jest kolejną pracą Justyny Pennards-Sycz w którym podjęta zostaje próba określenia miejsca i jakości życia człowieka-urbanisty. Inspirację stanowiła tu swoista metamorfoza, jaką przechodzą ulice, gdy tylko zapada zmierzch. Artystka zauważa, że wraz z pierwszym świecącym neonem zostajemy przeniesieni do zupełnie innego świata, który jest tym wyraźniejszy, im więcej świateł znajduje swoje odbicie. Najlepszym tego przykładem jest deszcz, podczas którego pokryte taflą wody ulice rozpoczynają paradę kolorów. To nocą również budzą się demony naszej wyobraźni, które zamieniają bryły budynków na kształt prostych struktur geomketrycznych – walców, graniastosłupów i stożków. Tylko niebo pozostaje wtedy odległe i niewzruszone. NY Rain 2 jest kolejnym eksperymentem kolorystycznym Justyny Pennards-Sycz, który dokładniej opisany został na jej prywatnym blogu. Dotyczył on różnic w postrzeganiu głębi przedstawienia malarskiego i sposobów jego kontrolowania poprzez umiejętne używanie barw, pociągnięć pędzla i perspektywy. Obraz jest jedynym dostępnym rezultatem tych rozważań.

Justyna Pennards-Sycz – studia ekonomiczne na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma w Münsterze oraz artystyczne (specjalizacja: malarstwo) w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych Hogeschool voor de Kunsten w Utrechcie. Project manager oraz specjalista ds. komunikacji wewnętrznej. Od 2005 roku malarka w duchu abstrakcjonizmu. Działaczka fundacji Galeria Archipel w Amersfoort. Mieszka i pracuje w Holandii.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

logo-justyna-5w

Justyna Pennards-Sycz w Katalogu Rynku i Sztuki

—————————————————————————————-

Fot. (góra) Wojciech Zieliński, Widzenie, olej na płótnie, 150 x 120 cm, 2002 r.,  źródło: Salon Sztuki

Portal Rynek i Sztuka 2014

LOGO RiSi

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.