szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Fotorelacja z wystawy Wioletty Jaskólskiej w Galerii 101 Projekt w Warszawie

12.12.2014

Polska: wydarzenia

patronat rynekisztuka.plW piątek 5 grudnia odbył się wernisaż wystawy Miasto en grisaille, na której zaprezentowane zostały monochromatyczne pejzaże miejskie autorstwa Wioletty Jaskólskiej. Na wystawie prezentowane są prace z ostatnich lat 2013-14. To przede wszystkim pejzaże z Warszawy oraz Łodzi; widoki ujmowane zarówno w szerokim kadrze, z perspektywy lotu ptaka, jak i te z pojedynczymi detalami architektonicznymi. Weduty warszawskie upamiętniają obrazy, których już nie ma; modernistyczną czy PRL-owską funkcjonalną architekturę. Zarówno wielkoformatowe jak i kameralne płótna utrzymane są w monochromatycznej gamie barw, świetlistych bieli, srebrzystych szarości i czerni. Pomimo minimalistycznej formy oraz ograniczonej palety kolorów, miejskie pejzaże Jaskólskiej przyciągają dynamizmem i świetlistymi tonami.

Wystawa będzie otwarta do 20 grudnia, w godzinach: pon.-pt. 11:00-19:00, sob. 10:00-17:00.
Prace artystki są dostępne w sprzedaży w 101 Projekt Galerii Sztuki Współczesnej (ul. Nowy Świat 53, lok. 119-120), www.101projekt.pl

 

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.