szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Rynek sztuki bez tajemic

Raport Rynek Sztuki 2014

12.01.2015

Raport rynek sztuki

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce czwartą edycję Raportu Rynek Sztuki. Rok 2014 był niezwykle pomyślny dla rynku kolekcjonerskiego, czego najlepszym przykładem są kolejne rekordy polskich artystów, w tym wyjątkowa aukcja dzieła Romana Opałki, która ustanowiła rekord dla tego artysty na naszym rodzimym rynku. Wzrosty odnotowano zarówno w pierwszym, jak i w drugi półroczu, a wszystko to za sprawą doskonałej oferty domów aukcyjnych.

Rok 2014 obfitował w rekordy, prezentowano prace nieobecne na rynku nawet od 100 lat. Domy aukcyjne podjęły również walkę o kolekcjonerów przywiązanych do nowoczesnych form komunikacji – wprowadzając szereg rozwiązań dla nabywców on-line. W 2015 roku będziemy mieli okazję na żywo śledzić licytacje z Hong Kongu, czy Nowego Jorku.

W tegorocznym raporcie będą mieli Państwo okazję zapoznać się z historią kolekcjonerstwa. To dzięki kolekcjonerom zachowano na świecie najwięcej skarbów kultury – dzieła największych twórców. Trudno byłoby w historii polskiego kolekcjonerstwa odnaleźć postać, która zapełniłaby tak gęsto muzealne galerie, wiodąc przy tym równie barwne i burzliwe życie jak Ignacy Korwin- Milewski. Dawno również minęły czasy, kiedy sprzedać lub kupić dzieło sztuki można było tylko w przestrzeni galerii bądź domu aukcyjnego. Dziś artyści i dealerzy coraz częściej zaczynają rozważać możliwości internetowych aukcji. Zapoznamy Państwa z działaniem pięciu najbardziej popularnych obecnie portali aukcyjnych na świecie. Jak nie trafić w pułapkę i nie dać się oszukać na rynku sztuki, co kolekcjoner powinien wiedzieć przed dokonaniem zakupu? Nie zabraknie wielu przydatnych informacji, które pomogą Państwu podjąć właściwą decyzję przy zakupie dzieła sztuki.

W podsumowaniu odnajdziecie Państwo szereg czołowych wydarzeń polskiego świata sztuki, w tym monograficznych wystaw braci Gierymskich oraz wyjątkowej wystawy dzieł z kolekcji Grażyny Kulczyk w prestiżowej Santander Gallery w Madrycie. Oby nowy rok był dla polskiego rynku sztuki równie owocny.

Pobierz Raport Rynek Sztuki 2014

Anna Niemczycka-Gottfried

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.