szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

„Zima to czas ciszy” – mówi Mariusz Mierzejewski. Relacja z wystawy w Galerii 101 Projekt

21.01.2015

Polska: wydarzenia

patronat rynekisztuka.pl16 stycznia w piątek w warszawskiej Galerii 101 Projekt odbył się wernisaż wystawy młodego artysty, Mariusza Mierzejewskiego, którą będzie można oglądać do końca lutego. Prace prezentowane na wystawie spina tytuł „Biała pora”, odnoszący się do zimy oraz towarzyszącej jej aury, skłaniającej do wyciszenia i refleksji.

 

Artysta, nie ograniczając swojego wyrazu twórczego konkretnym formatem, zaprezentował w Galerii 101 Projekt zarówno prace monumentalne, dwumetrowe, jak i w mniejszych rozmiarach.

Mariusz Mierzejewski utrwala na płótnach rozmaite wątki, często zaczerpnięte z codziennej rzeczywistości, utrzymując je w ascetycznych, zazwyczaj czarno-białych barwach. Autor poszukuje tym samym malarskiej „ciszy”, która przejawia się w jego twórczości w różnym stopniu intensywności. Czerpiąc inspiracje z natury oraz najbliższego otoczenia zapisuje swoje odczucia nad przemiennymi fazami ludzkiej egzystencji, do których należy również, prowokowany zimową aurą, czas wyciszenia. Zdaniem artysty – zima to czas ciszy tak bardzo potrzebnej… m.in. do zanurzenia się w malarstwo.

16 stycznia, wernisaż wystawy „Biała Pora” Mariusza Mierzejewskiego w Galerii 101 Projekt w Warszawie:

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.