szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

„PAPIER” – zbiorowa wystawa pracowników wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych

22.01.2015

Polska: wydarzenia

patronat rynekisztuka.plWystawa pod tytułem „PAPIER” w Galerii Centrum Kultury Zamek w Leśnicy jest kolejną prezentacją dorobku wykładowców z Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Możemy na niej zobaczyć prace na papierze, które często powstają gdzieś na boku i dość rzadko są przez twórców prezentowane, ale przez to wcale nie są mniej istotne bo odkrywają warsztat, sposób myślenia i dochodzenia do rozwiązań o charakterze bardziej monumentalnym. Podejrzenie tej swoistej artystycznej „kuchni” jest najciekawszym wątkiem i myślą przewodnią prezentacji w leśnickim zamku.

Tym razem polem prezentacji stanie się Galeria Zamek w Leśnicy. Będzie to już szósty pokaz o tym charakterze, jako że artyści zatrudnieni w obu katedrach malarskich wcześniej prezentowali swe dokonania w dziedzinie rysunku na wystawach: w Jaworze – 2010, Strzelinie – 2011, Legnicy – 2011, Lesznie – 2012 i w Muzeum Powozów w Galowicach w 2012 r.

IMG_1246

Wystawę można oglądać do 18 lutego 2014 r.

 

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.