szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Puzzle ze sztuką – vol. 14

28.01.2015

Na deser

Aby przełamać zimową szarość dnia, w dzisiejszym odcinku Puzzli ze Sztuką polecamy energetyzujące dzieło André Deraina, przedstawiciela francuskiego fowizmu.

Jego prace charakteryzują się przede wszystkim mocnymi, wręcz jaskrawymi barwami, które nadają przedstawionej scenie nieco baśniowego, psychodelicznego charakteru. W swojej twórczości Derain skupiał się głównie na malarstwie pejzażowym, ale chętnie podejmował się też portretu czy martwej natury. Dzieło Most Charing Cross powstało w roku 1906 i dzisiaj obejrzeć go można w Galerii Narodowej w Waszyngtonie DC., a należy do kolekcji John Hay Whitney Charitable Trust od 1982 roku. Prezentuje ono Londyn w radosnych, pozytywnie nastrajających odbiorcę kolorach. Artysta chętnie posługuje się zestawieniem kontrastujących ze sobą barw, utrzymanej w cezannowskiej i gauguinowskiej estetyce.

 

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.