szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Puzzle ze sztuką – vol. 17

18.02.2015

Na deser

W dzisiejszym odcinku środowych Puzzli ze Sztuką proponujemy ułożyć dzieło – chyba nie byłoby nadużyciem określenie – najsłynniejszej japońskiej artystki, a zarazem najdroższej żyjącej malarki na świecie.

Znana jest przede wszystkim z fantazyjnych groszków, które w niemal maniakalny sposób nanosi na płótna. Niektóre, choć niewiele, z jej propozycji są figuratywne, tak jak jedna z nowszych martwa natura pt. Grzyby z 1995 roku. Dzieło w odrealnionych kolorach idealnie wpisuje się w poetykę niemal narkotycznego odurzenia czy psychodelicznego snu. Polecamy lekturę tekstu poświęconego w twórczości artystki i jej obecności na światowym rynku sztuki: http://rynekisztuka.pl/2014/08/19/yayoi-kusama-najdrozsza-artystka-swiata/.

 

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.