szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

„POST – obraz dyscypliny” – relacja z otwarcia wystawy w Galerii Socato

27.02.2015

Polska: wydarzenia

patronat rynekisztuka.plWe Wrocławiu w Galerii Sztuki Socato otwarto nową wystawę „POST – obraz dyscypliny”. Socato specjalizuje się w prezentacji sztuki abstrakcyjnej. Kuratorki udowadniają jednak, że „postna” wystawa abstrakcji geometrycznej nie jest równoznaczna z minimalizmem czy pustką.

W Socato można się bowiem przekonać, że abstrakcja geometryczna owszem – wymaga zdyscyplinowania, skupienia, precyzji. Nie należy jej jednak łączyć z rysowaniem figur geometrycznych.  I tak w Socato obejrzymy wideo, zachwycimy się klasycznym, ale jakże nowoczesnym malarstwem i zaskoczą nas przestrzenne prace z pogranicza grafiki i designu – Lustra Mateusza Dąbrowskiego oraz niezwykłe rzeźby Bartka Węgrzyna.

Fot. Krzysztof Saj

Fot. Krzysztof Saj

W tekście towarzyszącym wystawie czytamy: „Abstrakcja geometryczna unika rozbudowanej dekoracji, narracji, bohaterów z zawiłymi historiami w tytule. Daleka jest od moralizatorstwa, komentowania. Gubi ślady polityki, nie chce mówić językiem codzienności. Tworzy własne kody, zdefiniowaną i niezależną przestrzeń”. Post skłania do wyciszenia, refleksji – do 21 marca w Socato możemy zanurzyć się w niezależnej przestrzeni sztuki –  „w świeckim kościele galerii Socato (…)” – jak pisała Agnieszka Wolny-Hamkało.

POST – obraz dyscypliny
Daniel Cybulski, Mateusz Dąbrowski, Jarosław Grulkowski, Katarzyna Feiglewicz, Karolina Jaklewicz, Michał Misiak, Bartłomiej Węgrzyn, Olga Ząbroń
kuratorki: Karolina Jaklewicz/Magdalena Bobko

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.