szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Wystawa „5!” w warszawskiej galerii Dom Koncepcji

27.02.2015

Polska: wydarzenia

patronat rynekisztuka.plGaleria Dom Koncepcji to nowe miejsce na warszawskiej mapie sztuki współczesnej. Swoją działalność inauguruje wystawą zatytułowaną „5!”, która łączy malarstwo, grafikę i rzeźbę pięciu niezwykłych współczesnych twórców.

Pomysłodawcą galerii Dom Koncepcji jest pasjonat sztuki Marek Ajnenkiel, który postanowił stworzyć autorskie, kameralne miejsce spotkań z najbardziej wyjątkowymi jego zdaniem twórcami, reprezentującymi różne formy wyrazu artystycznego. Galeria rozpoczęła swoją działalność z początkiem lutego wystawą o intrygującej nazwie „5!”. Tytułowa „Piątka (z wykrzyknikiem)” nawiązuje do grona artystów, którzy swoimi pracami uświetnili otwarcie galerii. Założycielowi Domu Koncepcji udało się zaprosić do udziału w premierowej wystawie pięciu uznanych artystów, w tym prof. Błażeja Ostoję Lniskiego – dziekana Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, dr Michała Staszczaka wykładowcę ASP we Wrocławiu, Misię Konopkę, Agnieszkę Butkowską oraz Rafała Rudko.

Premierowa ekspozycja „5!” jest wielowymiarowa pod względem artystycznym. Przenikają się w niej bardzo zróżnicowane pomysły i spojrzenia na sztukę. „Pomiędzy pracami poszczególnych twórców pozornie trudno znaleźć wspólny mianownik, ale wizyta w galerii pokazuje, że tworzą one przemyślaną, dobrze wyreżyserowaną opowieść o procesie tworzenia oraz o wnętrzu poszczególnych artystów, pięknie i dowolności wyboru formy ukazywania siebie poprzez sztukę” – podkreśla Marek Ajnenkiel, właściciel Domu Koncepcji.

Rafał Rudko, Wystawa 5, Galeria Dom Koncepcji

Rafał Rudko, Wystawa 5, Galeria Dom Koncepcji

Czego możemy spodziewać się po premierowej wystawie w Domu Koncepcji, galerii ukrytej na podwórzu ul. Oleandrów 6 w Warszawie? „Intrygującej i pobudzającej wyobraźnię sztuki, która mimo że prezentuje odmienne style, formy i metody, to doskonale uzupełnia się, zabierając widza w pełną wolności twórczej opowieść o pięknie, wyobraźni i wolności. Nie opuszcza jej także poczucie humoru” – zauważa Marek Ajnenkiel.

Nie sposób przejść obojętnie wobec obrazów olejnych Rafała Rudko, który na wystawie swoim znakiem rozpoznawczym uczynił buldoga angielskiego – bohatera planowanej już na maj tego roku wystawy pod tytułem: Zootechnologia. Autor jest również jednym z prekursorów niezwykłych rzeźb – zaprezentowanych także na wystawie, tworzonych z filamentu przy pomocy 3D Pen-a.  Miłośnikom gry kolorów, światła i przestrzeni niewątpliwie przypadną do gustu minimalistyczne i doskonale współgrające barwą, horyzontalne obrazy Agnieszki Butkowskiej.  Niezapomnianych wrażeń wizualnych, estetycznych i duchowych dostarczają – zaprezentowane po raz pierwszy w Warszawie – poetyckie, surrealistyczne  rzeźby i płaskorzeźby w metalu /brąz patynowany, aluminium, żeliwo/ autorstwa dr Michała Staszczaka. Niezwykłą dbałością o detal i dekoracyjnością ujmują doskonałe serigrafie wykonane przez prof. Błażeja Ostoję Lniskiego. Z kolei malarka Misia Konopka prezentuje na wystawie dwa barwne cykle prac: „Mandale” i „Zaproszenie na drinka”, które cechuje niezwykle pozytywny i energetyczny przekaz, ukazujący wolność i lekkość.

Wystawa „5!” w galerii Dom Koncepcji jest bezpłatnie dostępna dla zwiedzających do 6 marca. Następnie wybrane dzieła wystawione zostaną na sprzedaż. Galeria czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-20.00, natomiast w soboty i niedziele od godziny 15.00 do 20.00. Więcej informacji na temat artystów oraz prezentowanych podczas wystawy prac znaleźć można na stronie internetowej www.domkoncepcji.pl.

Na stronie można pobrać bezpłatny katalog wystawy w formie e-booka:
http://domkoncepcji.pl/dk5.pdf

DOM KONCEPCJI
Oleandrów 6 (podwórze), 00-629 Warszawa
Wejście od ul. Oleandrów 4 domofon nr 66

Galeria Dom Koncepcji – kto za tym stoi?

oooPomysłodawcą i właścicielem Domu Koncepcji jest Marek Ajnenkiel. Od najmłodszych lat życia koneser sztuki oraz miłośnik gier wyobraźni. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w kwestiach bezpieczeństwa oraz menadżer zarządzania informacją. W czasach studenckich i zaraz po nich pracował w legendarnym klubie „Hybrydy” jako menadżer, następnie m.in. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji jako doradca ministra oraz naczelnik w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Od 2014 r. wrócił – tym razem już zawodowo – do swojej pasji czyli sztuki. Równolegle wykorzystując swoje umiejętności interpersonalne i zebrane przez ponad dwadzieścia lat doświadczenie w rozwiązywaniu problemów, kierowaniu zespołami oraz indywidualnymi karierami realizuje się jako mentor prowadzący usługi doradcze.

 

Fot. Misia Konopka, Wystawa 5, źródło: Galeria Dom Koncepcji

Artykuł sponsorowany

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.