szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

NIE PATRZ. Wystawa Kamili Gruszeckiej w Dagma Art w Katowicach

16.03.2015

Polska: wydarzenia

patronat rynekisztuka.pl20 obrazów, w tym 11 nigdzie do tej pory nie pokazywanych, zaprezentowała krakowska artystka Kamila Gruszecka w galerii sztuki Dagma Art. Cykl obrazów nawiązujący do nurtu op-artu przedstawia kobiety pokryte abstrakcyjnymi ornamentami, w odważnych, nierzadko dwuznacznych pozach.

Wernisaż wystawy pod prowokującym tytułem NIE PATRZ, który odbył się 11 marca 2015 roku, wyróżnił się wyjątkową oprawą wizualną. Dzięki zabiegom scenograficznym stworzono szczególną atmosferę sprzyjającą kontemplacji malarstwa Kamili Gruszeckiej. W oprawie wystawy wykorzystane zostały również ornamenty, które zostały użyte w obrazach artystki. Kurator wystawy Mateusz Kudzia przybliża w ten sposób proces twórczy artystki i tematykę wystawy, która dotyczy tożsamości w świecie rzeczywistym i wirtualnym. „Fotografie z użyciem projektora pomogły gościom zrozumieć ideę wystawy, ale też stały się pretekstem do dobrej zabawy” – mówi Monika Grudzień, menedżerka galerii Dagma Art.

Wystawę NIE PATRZ można oglądać do 21 marca.

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.