szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Aukcja obiektów po Barbarze Piaseckiej Johnson we Wrocławiu

17.03.2015

Polska: aukcje, Polska: wydarzenia

patronat rynekisztuka.pl27 marca 2015 roku we Wrocławiu i w Warszawie odbędzie się pierwsza z cyklu aukcja obiektów gromadzonych przez kolekcjonerkę Barbarę Piasecką Johnson. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Antykwariat DAES we Wrocławiu.

Jedna z instytucji charytatywnych założonych przez Barbarę Piasecką Johnson powstała w celu niesienia pomocy dzieciom i młodzieży dotkniętej autyzmem. Przekazała ona na rzecz Fundacji całą swoją bogatą kolekcję malarstwa polskiego oraz innych obiektów, przeznaczając dochód z ich sprzedaży na finansowanie długoterminowego programu szerzenia rzetelnych informacji na temat terapii autyzmu oraz na utworzenie wiodącego europejskiego ośrodka wczesnej interwencji, aby wprowadzać dzieci dotknięte tym schorzeniem w normalne życie.

plakat-do_netu

W ramach przedsięwzięcia powstał w Gdańsku Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka (www.iwrd.pl), który oferuje skuteczną, opartą na wynikach najnowszych badań naukowych, profesjonalną terapię dzieci z zaburzeniami rozwoju, prowadzi własny program badawczy oraz szkoli wysokiej klasy specjalistów z Polski i Europy.  Instytut powstał w bliskiej współpracy z Princeton Child Development Institute i jest jedną z najbardziej cenionych tego typu placówek na świecie.

Zgodnie z życzeniem Fundatorki, środki uzyskane ze sprzedaży obiektów w katalogu (niedługo dostępny na stronie aukcji) przeznaczone są na rzecz ufundowanych przez nią instytucji charytatywnych. Na aukcji znajdą się przedmioty prawdziwie wysokiej klasy, m.in. renesansowe i barokowe meble, angielskie srebra, porcelana, szkło oraz przedmioty rzemiosła artystycznego. Co ważne, możliwość licytowania tych samych przedmiotów  z dwóch miejsc możliwa będzie, dzięki łączom internetowym. Jest to pierwsze wydarzenie tego typu w kraju!

Strona aukcji

 Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.